groep 1
Zat 03 Maa
Vorskla Poltava
2-1
Chornomorets
Zo 04 Maa
Illichivets
1-0
Olimpik Donetsk
Stal
0-1
FC Veres
Dinamo Kiev
3-2
Zorya Luhansk
Karpaty Lviv
0-3
Shakhtar Donetsk
Din 06 Maa
Zirka Kirovohrad
0-0
Oleksandria
Team / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 51
2 Dinamo Kiev DYN 45
3 Vorskla Poltava VOR 37
4 Zorya Luhansk ZOR 33
5 FC Veres FCV 32
6 Illichivets Mariupol ILL 32
 
7 Olimpik Donetsk OLI 28
8 Oleksandria PFC 23
9 Zirka Kirovohrad ZIR 19
10 Karpaty Lviv KPT 19
11 Chornomorets Odessa CHO 18
12 Stal Dniprodzerzhynsk STA 15
groep 2
Zat 21 Apr
Shakhtar Donetsk
4-2
Vorskla Poltava
Zo 22 Apr
Zorya Luhansk
13:00
Illichivets
FC Veres
16:00
Dinamo Kiev
Team / Points
1 Shakhtar Donetsk SHA 66
2 Dinamo Kiev DYN 60
3 Vorskla Poltava VOR 44
 
4 Zorya Luhansk ZOR 37
5 Illichivets Mariupol ILL 36
6 FC Veres FCV 33
groep 3
Zat 21 Apr
Stal
1-1
Zirka Kirovohrad
Chornomorets
1-3
Oleksandria
Zo 22 Apr
Olimpik Donetsk
13:00
Karpaty Lviv
Team / Points
1 Oleksandria PFC 33
2 Olimpik Donetsk OLI 33
3 Karpaty Lviv KPT 29
 
4 Zirka Kirovohrad ZIR 27
5 Stal Dniprodzerzhynsk STA 23
6 Chornomorets Odessa CHO 22
groep 1
Zat 21 Apr
FC Nyva Vinnytsya
0-1
Bukovyna
FC Lviv
1-3
Teplovyk
Arsenal Bila Tser.
0-5
Ahrobiznes
Zo 22 Apr
Nyva Ternopil
17:00
Polessya
Skala Stryi
17:00
Podillya
Team / Points
1 Ahrobiznes Volochysk FKA 60
2 Teplovyk TIF 50
3 FC Nyva Vinnytsya NYV 30
4 Bukovyna Chernivtsi BUK 28
5 FC Lviv LVI 27
6 Nyva Ternopil NYV 27
 
7 Skala Stryi SST 25
8 Polessya POL 24
9 Podillya Khmelnytskyi POK 18
10 Arsenal Bila Tserkva ABT 13
11 Cherkaskyi Dnipro II CHE 0
12 Ternopil' TER 0
groep 2
Vr 20 Apr
Metalurh
0-4
Nikopol
Mykolaiv II
1-1
Real Pharma
Zat 21 Apr
Inhulets II
1-1
Myr
Zo 22 Apr
Sudnobudivnyk
12:00
Tavriya Simferopol
Dnipro-1
16:00
Enerhiya Nova Kak.
Metalist 1925 Kha.
16:00
Dnipro
Team / Points
1 Dnipro-1 SKD 62
2 Metalist 1925 Kharkiv MET 57
3 Enerhiya Nova Kakhovka ENK 45
4 Myr MYR 40
5 Tavriya Simferopol TAV 40
6 Real Pharma RPH 38
 
7 Nikopol NIK 34
8 Dnipro Dnipropetrovsk DNI 30
9 Mykolaiv II MYK 27
10 Sudnobudivnyk SMY 16
11 Inhulets II IHP 13
12 Metalurh Zaporizhya MZZ 7
groep 2
Vr 20 Apr
Karpaty Lviv
1-1
Mariupol' Sub 21
Shakhtar Donetsk
2-0
Vorskla Poltava
Oleksandria
1-5
Dynamo Kyiv
Team / Points
1 Dynamo Kyiv Sub 21 DYN 11
2 Shakhtar Donetsk Sub 21 SHD 11
3 Karpaty Lviv Sub 21 KAR 9
 
4 Mariupol' Sub 21 ILL 8
5 Oleksandria Sub 21 OLE 6
6 Vorskla Poltava Sub 21 VOP 2
groep 3
Vr 20 Apr
Stal Kamianske
0-3
Zirka Sub 21
Chornomorets
3-1
Veres Sub 21
Zat 21 Apr
Olimpik Donetsk
4-0
Zorya Luhansk
Team / Points
1 Chornomorets Sub 21 CHO 13
2 Olimpik Donetsk Sub 21 OLD 11
3 Zorya Luhansk Sub 21 ZOL 10
 
4 Zirka Sub 21 ZIR 6
5 Stal Kamianske Sub 21 STA 6
6 Veres Sub 21 VER 4
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook