Premiership
Zat 24 Feb
Kilmarnock
13:30
Hibernian FC
Dundee
16:00
Motherwell
Hamilton
16:00
Partick Thistle
Rangers FC
16:00
Heart Midlothian
St. Johnstone
16:00
Ross County FC
Zo 25 Feb
Aberdeen
14:30
Celtic
Team / Points
1 Celtic CEL 61
2 Rangers FC GLA 52
3 Aberdeen ABE 52
4 Hibernian FC HIB 47
5 Heart of Midlothian HOM 38
6 Kilmarnock KIL 35
 
7 Motherwell MHE 32
8 Dundee DUN 28
9 St. Johnstone STJ 27
10 Partick Thistle FC PAR 24
11 Hamilton Academical HAM 23
12 Ross County FC ROS 21
First Division
Vr 23 Feb
Livingston FC
20:35
Dundee United
Zat 24 Feb
Inverness CT
16:00
Greenock Morton
Queen South
16:00
Dunfermline
Falkirk
16:00
Dumbarton
St. Mirren
16:00
Brechin City
Team / Points
1 St. Mirren STM 54
2 Livingston FC LIV 43
3 Dundee United DUN 40
4 Greenock Morton FC GRE 38
5 Dunfermline Athletic FC DUN 34
 
6 Queen of the South QOS 34
7 Inverness CT ICT 30
8 Falkirk FAL 29
9 Dumbarton DUM 20
10 Brechin City BRE 4
Second Division
Zat 24 Feb
Ayr United
16:00
Airdrieonians
East Fife
16:00
Albion Rovers
Queen's Park FC
16:00
Forfar Athletic
Raith Rovers FC
16:00
Arbroath
Stranraer
16:00
Alloa Athletic
Team / Points
1 Raith Rovers FC RAI 57
2 Ayr United THE 51
3 Arbroath ARB 41
4 Alloa Athletic ALL 39
5 Stranraer STR 35
 
6 Airdrieonians AIR 32
7 East Fife EAS 30
8 Forfar Athletic FOR 24
9 Albion Rovers THE 23
10 Queen's Park FC THE 21
Third Division
Zat 24 Feb
Stirling Albion
16:00
Clyde
Cowdenbeath
16:00
Peterhead
Annan Athletic
16:00
Stenhousemuir
Berwick Rangers
16:00
Montrose
Edinburgh City
16:00
Elgin City
Team / Points
1 Montrose THE 54
2 Peterhead THE 48
3 Stenhousemuir STE 41
4 Stirling Albion STI 39
5 Elgin City THE 37
 
6 Annan Athletic BLA 32
7 Clyde THE 29
8 Berwick Rangers THE 25
9 Edinburgh City EDI 19
10 Cowdenbeath CWB 10
Liga Escocesa Sub 20
Ma 19 Feb
Celtic Sub 20
1-4
Aberdeen Sub 20
Partick Thistle
1-1
Falkirk Sub 20
Din 20 Feb
Johnstone
1-4
Hibernian Sub 20
Hearts Sub 20
2-1
Dundee United
Dundee Sub 20
1-0
Kilmarnock Sub 20
Hamilton
4-1
St. Mirren Sub 20
Wo 21 Feb
Motherwell Sub 20
15:00
Ross County
Team / Points
1 Hibernian Sub 20 HIB 40
2 Dundee Sub 20 DUN 37
3 Aberdeen Sub 20 ABE 35
4 Hearts Sub 20 HOM 31
5 Motherwell Sub 20 MOT 27
6 Hamilton Academical Sub 20 HAC 27
7 Celtic Sub 20 CEL 23
 
8 Ross County Sub 20 RCO 21
9 Partick Thistle Sub 20 PAT 21
10 St. Johnstone Sub 20 STJ 16
11 St. Mirren Sub 20 STM 16
12 Falkirk Sub 20 FAL 16
13 Kilmarnock Sub 20 KIL 13
14 Dundee United Sub 20 DUU 13
groep 1
Ma 19 Feb
Stranraer Sub 20
20:30
Albion Rovers
Ayr United Sub 20
12-0
Clyde Sub 20
Wo 21 Feb
Queen's Park
20:45
Queen South
Airdrieonians
21:00
East Kilbride
Team / Points
1 Airdrieonians Sub 20 AIR 40
2 Stranraer Sub 20 STU 33
3 Queen's Park Sub 20 QPA 32
4 Ayr United Sub 20 AYR 29
5 Greenock Morton Sub 20 GRE 22
 
6 East Kilbride Sub 20 KIL 22
7 Queen of the South Sub 20 QSO 20
8 Clyde Sub 20 CLY 9
9 Albion Rovers Sub 20 ALB 1
groep 2
Din 20 Feb
Forfar Athletic
1-1
Alloa Athletic
Berwick Rangers
1-2
Livingston Sub 20
Wo 21 Feb
Cowdenbeath
20:30
Stirling Albion
Team / Points
1 Raith Rovers Sub 20 RRO 31
2 Forfar Athletic Sub 20 FOR 23
3 Alloa Athletic Sub 20 ALL 22
4 Livingston Sub 20 LIV 21
 
5 Stirling Albion Sub 20 STA 17
6 Berwick Rangers Sub 20 BER 15
7 Cowdenbeath Sub 20 COW 4
UCL »
Wo 21 Feb
20:45
Sevilla
20:45
Man. Utd
Wo 21 Feb
20:45
Shakhtar Donetsk
20:45
Roma
Primera Division »
Wo 21 Feb
18:45
Leganés
18:45
Real Madrid
Europa League »
Wo 21 Feb
18:00
CSKA Moskva
18:00
Crvena Zvezda
Copa Libertadores »
Wo 21 Feb
01:30 Afgewerkt
Santa Fe
3 - 0
Santiago Wanderers INFO
Copa Sudamericana »
Wo 21 Feb
23:15
Lanús
23:15
Spt. Cristal Lima
Wo 21 Feb
01:30 Afgewerkt
Barcelona
0 - 0
General Díaz INFO
Uefa Youth League »
Wo 21 Feb
18:00
Bayern München S.
18:00
Real Madrid Sub19
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
Atlético Sub19
1 - 0
Basel Sub19 INFO
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Oporto Sub19
3 - 1
Salzburg Sub19 INFO
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
Liverpool Sub19
2 - 0
Man. United Sub19 INFO
Wo 21 Feb
13:45 Afgewerkt
Tottenham Sub19
(3)1-1(1)
Monaco Sub19 INFO
Wo 21 Feb
20:00
Chelsea Sub19
20:00
Feyenoord Sub19
Primeira Liga »
Wo 21 Feb
19:00
Estoril
19:00
Porto
Championship »
Wo 21 Feb
20:45
Bristol City
20:45
Fulham
Wo 21 Feb
20:45
Derby County
20:45
Leeds United
Wo 21 Feb
20:45
Ipswich Town
20:45
Cardiff City
Wo 21 Feb
20:45
Wolverhampton
20:45
Norwich City
Copa MX Clausura groep 1 »
Wo 21 Feb
04:06 Afgewerkt
León
4 - 1
Cafetaleros de Tapachula INFO
Copa MX Clausura groep 2 »
Wo 21 Feb
02:00 Afgewerkt
Cruz Azul
1 - 1
Alebrijes de Oaxaca INFO
Copa MX Clausura groep 3 »
Wo 21 Feb
04:00 Afgewerkt
Monterrey
2 - 1
Dorados INFO
Copa MX Clausura groep 4 »
Wo 21 Feb
23:00
Mineros Zacatecas
23:00
Toluca
Copa MX Clausura groep 6 »
Wo 21 Feb
02:00 Afgewerkt
Necaxa
1 - 0
Murciélagos INFO
Copa MX Clausura groep 9 »
Wo 21 Feb
04:00 Afgewerkt
Querétaro
1 - 0
Cimarrones de Sonora INFO
Copa do Brasil »
Wo 21 Feb
23:30
Atletico PR
23:30
CA Tubarão
Wo 21 Feb
23:30
Remo
23:30
Internacional Porto Alegre
Wo 21 Feb
23:30
Londrina
23:30
Ceará
Friendly »
Wo 21 Feb
18:00
Luxemburg
18:00
Karlsruher SC
Friendly »
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Odd Grenland
2 - 0
Jerv INFO
Wo 21 Feb
17:00 Ruststand
Rubin Kazán
1 - 1
Lillestrom SK
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
Aalesunds FK
0 - 0
IK Start Kristiansand INFO
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
FK Bodo Glimt
2 - 1
Sandefjord Fotball INFO
Wo 21 Feb
18:00
Sturm Graz
18:00
Kalsdorf
Wo 21 Feb
10:45 Afgewerkt
FC Minsk
3 - 1
Torpedo Minsk INFO
Wo 21 Feb
11:30 Afgewerkt
Levante
1 - 1
Ufa INFO
Wo 21 Feb
13:00 Afgewerkt
Radnicki 1923
0 - 0
Tabane Trgovački INFO
Wo 21 Feb
15:00 Afgewerkt
IK Brage
4 - 1
AFC Eskilstuna INFO
Wo 21 Feb
15:00 Afgewerkt
Petrolul Ploiesti
6 - 0
Progresul Bucureşti INFO
Wo 21 Feb
15:00 Afgewerkt
Tabor Sežana
3 - 1
Radomlje INFO
Wo 21 Feb
15:00 Afgewerkt
Ventspils
0 - 2
Esbjerg INFO
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
NK Nosteria
0 - 0
HNK Cibalia Vinkovci INFO
Wo 21 Feb
16:30 Spelen 74'
Åsane
1 - 0
Lysekloster
Wo 21 Feb
18:00
Legionovia
18:00
Pilica Białobrzegi
Wo 21 Feb
18:00
Odra Petřkovice
18:00
Hlučín
Wo 21 Feb
18:00
Raufoss
18:00
Hamarkameratene
Wo 21 Feb
18:00
Ústí Orlicí
18:00
Prostějov
Wo 21 Feb
19:00
Skovde AIK
19:00
Vårgårda
Wo 21 Feb
20:00
Straden
20:00
Svu Kapfenstein
Wo 21 Feb
23:00
DC United
23:00
Jacksonville Armada
Apertura Colombia »
Wo 21 Feb
01:45 Afgewerkt
Deportivo Pasto
0 - 0
La Equidad INFO
Copa Colombia »
Wo 21 Feb
20:00
Bogotá
20:00
Deportes Quindío
Wo 21 Feb
17:30 Spelen 30'
Universitario
0 - 0
Orsomarso SC
2. Liga »
League One »
Confederation Cup »
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Welayta Dicha
1 - 0
Zimamoto INFO
Wo 21 Feb
16:30 Spelen 72'
Nouadhibou
1 - 0
Africa Sports
Wo 21 Feb
17:00 Ruststand
Mbour Petite Côte
1 - 0
RSB Berkane
Wo 21 Feb
15:30 Afgewerkt
Cara Brazzaville
(7)1-0(6)
Asante Kotoko INFO
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Al Hilal Juba
0 - 3
Ben Guerdane INFO
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
Sahel
0 - 3
Al-Ittihad INFO
Wo 21 Feb
19:00
Banjul
19:00
Akwa United
Wo 21 Feb
16:30 Spelen 73'
Étoile Filante
0 - 0
Olympic Star
Wo 21 Feb
15:30 Afgewerkt
Maniema Union
1 - 1
Mangasport INFO
Wo 21 Feb
12:30 Afgewerkt
Fosa Juniors
0 - 0
AFC Leopards INFO
Wo 21 Feb
16:00 Spelen 1'
Galaxy FC
0 - 0
Costa do Sol
Clausura Ascenso »
Wo 21 Feb
02:00 Afgewerkt
Zacatepec
0 - 2
Atl. San Luis INFO
Premier League »
Wo 21 Feb
13:00 Afgewerkt
Karpaty Lviv
2 - 1
Olimpik Donetsk INFO
CONCACAF Champions »
Wo 21 Feb
02:00 Afgewerkt
CS Herediano
2 - 2
Tigres UANL INFO
Wo 21 Feb
04:00 Afgewerkt
Colorado Rapids
0 - 2
Toronto FC INFO
Copa Lega Pro »
Wo 21 Feb
19:30
Alessandria
19:30
Pontedera
PSL »
Torneo Transición Primera B Chile »
Wo 21 Feb
00:00 Afgewerkt
Unión San Felipe
2 - 3
Santiago Morning INFO
1. Lig »
Wo 21 Feb
17:00 Ruststand
Istanbulspor AS
0 - 0
Manisaspor
Wo 21 Feb
17:00 Ruststand
Elazigspor
1 - 1
Giresunspor
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Denizlispor
2 - 0
Umraniyespor INFO
Wo 21 Feb
14:00 Afgewerkt
Eskisehirspor
1 - 4
Gaziantep BB INFO
Magyar Kupa »
Wo 21 Feb
16:00 Afgewerkt
Györi ETO
2 - 3
Balmazujvaros INFO
Wo 21 Feb
17:00 Ruststand
MTK Budapest
3 - 0
Sényő Carnifex
Wo 21 Feb
18:00
BFC Siófok
18:00
Budapest Honved
Serie D groep 1 »
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Borgaro
2 - 1
Varesina INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Borgosesia Calcio
2 - 0
Arconatese INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Chieri
1 - 3
Como INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Casale
0 - 0
Folgore Caratese INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Castellazzo
1 - 1
AC Pro Sesto INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Inveruno
1 - 0
Olginatese INFO
Wo 21 Feb
15:30
OltrepòVoghera
15:30
ASD Bra
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Pavia
1 - 1
Caronnese INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Varese
1 - 1
Gozzano INFO
Wo 21 Feb
14:30 Afgewerkt
Seregno
2 - 0
Derthona INFO

Follow BeSoccer on Facebook