VOETBAL SCORES | Noorwegen
Eliteserien »
1. Division »
Zo 22 Apr
15:00
Strømmen
15:00
Levanger
Zo 22 Apr
18:00
Sogndal
18:00
Kongsvinger
Zo 22 Apr
18:00
Jerv
18:00
Mjøndalen
Zo 22 Apr
18:00
Florø
18:00
Notodden
Zo 22 Apr
18:00
Nest-Sotra
18:00
Ull Kisa
Zo 22 Apr
18:00
Viking Stavanger
18:00
Åsane
Zo 22 Apr
18:00
Aalesunds FK
18:00
Tromsdalen
2. Division groep 1 »
Zo 22 Apr
14:00
Alta IF
14:00
Hønefoss
Zo 22 Apr
16:00
Asker
16:00
Mjølner
Zo 22 Apr
16:00
Nybergsund
16:00
Raufoss
Zo 22 Apr
16:00
Stabaek 2
16:00
Fram Larvik
2. Division groep 2 »
Zo 22 Apr
14:00
FK Arendal
14:00
Stjørdals-Blink
Zo 22 Apr
16:00
Brattvåg
16:00
KFUM
Zo 22 Apr
18:00
Egersund
18:00
Bryne
Cuarta Noruega groep 1 »
Zo 22 Apr
19:00
Træff
19:00
SK Herd
Zo 22 Apr
15:30
Drøbak / Frogn
15:30
Hødd II
Cuarta Noruega groep 3 »
Zo 22 Apr
15:00
Madla
15:00
Sola Fotball
Cuarta Noruega groep 4 »
Zo 22 Apr
16:00
Fyllingsdalen
16:00
Tertnes
Cuarta Noruega groep 6 »
Zo 22 Apr
15:00
Fløya
15:00
FC Lyn Oslo
Zo 22 Apr
15:00
Melbo IL
15:00
Korsvoll IL
Zo 22 Apr
13:00
Stålkameratene
13:00
SF Grei
1. Division
Zo 22 Apr
Strømmen
15:00
Levanger
Sogndal
18:00
Kongsvinger
Jerv
18:00
Mjøndalen
Florø
18:00
Notodden
Nest-Sotra
18:00
Ull Kisa
Viking Stavanger
18:00
Åsane
Aalesunds FK
18:00
Tromsdalen
Din 24 Apr
Hamarkameratene
19:00
Sandnes Ulf
Team / Points
1 Sandnes Ulf SAN 9
2 Aalesunds FK AFK 7
3 Notodden NOT 7
4 Viking Stavanger VKG 6
5 Mjøndalen MJO 5
6 Ull Kisa ULL 5
7 Åsane ASA 4
8 Florø FLO 4
 
9 Strømmen STR 3
10 Sogndal SOG 3
11 Kongsvinger KON 3
12 Hamarkameratene HAM 2
13 Levanger LEV 1
14 Tromsdalen TRO 1
15 Jerv JER 1
16 Nest-Sotra NES 0
groep 1
Zat 21 Apr
Elverum
2-0
Bærum
Moss
0-2
Fredrikstad FK
Zo 22 Apr
Alta IF
14:00
Hønefoss
Asker
16:00
Mjølner
Nybergsund
16:00
Raufoss
Stabaek 2
16:00
Fram Larvik
Din 24 Apr
Grorud
19:00
Odd II
Team / Points
1 Fredrikstad FK FFK 6
2 Raufoss RAU 3
3 Odd II ODD 3
4 Grorud GRO 3
5 Fram Larvik FRA 3
6 Alta IF ALT 3
7 Bærum BAR 3
 
8 Elverum ELV 3
9 Hønefoss HON 0
10 Nybergsund Il-Trysil NYB 0
11 Mjølner MJO 0
12 Asker ASK 0
13 Stabaek 2 STA 0
14 Moss MOS 0
groep 2
Zat 21 Apr
Skeid
3-0
Nardo
Flekkerøy
1-1
Kjelsås
Hødd
0-0
Vard
Zo 22 Apr
FK Arendal
14:00
Stjørdals-Blink
Brattvåg
16:00
KFUM
Egersund
18:00
Bryne
Ma 23 Apr
Vidar
16:00
Vålerenga II
Team / Points
1 Skeid SKE 4
2 Hødd HOD 4
3 KFUM KFU 3
4 Brattvåg BRA 3
5 Vålerenga II VAL 3
6 Flekkerøy FLE 2
7 Kjelsås KJE 2
 
8 Bryne BRY 1
9 FK Arendal FKA 1
10 Vard VAR 1
11 Nardo NAR 1
12 Egersund EGE 0
13 Stjørdals-Blink STB 0
14 Vidar VID 0
groep 1
Vr 13 Apr
Molde FK II
6-1
Kristiansund II
Zat 14 Apr
Spjelkavik
3-3
Træff
IF Ready
0-1
Drøbak / Frogn
Zo 15 Apr
Hødd II
2-4
Oppsal
SK Herd
2-0
Lokomotiv Oslo
Follo
3-2
KFUM II
Wo 23 Mei
Rilindja
19:00
Ullern
Team / Points
1 Molde FK II MOL 3
2 Oppsal OPP 3
3 SK Herd HER 3
4 Follo FOL 3
5 Drøbak / Frogn DRO 3
6 Spjelkavik SPJ 1
7 Træff TRA 1
 
8 Ullern ULL 0
9 Rilindja RIO 0
10 KFUM II KFU 0
11 IF Ready IFR 0
12 Hødd II HOD 0
13 Lokomotiv Oslo LOK 0
14 Kristiansund II KBK 0
groep 3
Zat 21 Apr
Staal Jørpeland
14:00
Urædd
IK Start II
14:00
Ørn Horten
Pors Grenland
16:00
FK Tønsberg
Halsen
16:00
Egersund II
Zo 22 Apr
Madla
15:00
Sola Fotball
Ma 23 Apr
Åssiden IF
18:00
Sandefjord II
Vindbjart
18:00
Donn
Team / Points
1 Donn DON 3
2 Urædd URA 3
3 Sandefjord II SFO 3
4 Halsen HIF 3
5 Egersund II EIK 3
6 Vindbjart VIN 3
7 Ørn Horten ORN 1
 
8 Staal Jørpeland SJI 1
9 Pors Grenland POR 0
10 FK Tønsberg FKT 0
11  IK Start II IKS 0
12 Sola Fotball SOL 0
13 Åssiden IF AIF 0
14 Madla MAI 0
groep 4
Zat 21 Apr
Varegg
15:00
Brodd
Viking FK II
15:00
Lysekloster
Fana
15:00
Vardeneset
Stord
16:00
Øystese
Förde
16:00
Sotra SK
Zo 22 Apr
Fyllingsdalen
16:00
Tertnes
Ma 23 Apr
Sogndal II
19:00
Brann II
Team / Points
1 Lysekloster LYS 3
2 Fyllingsdalen FYL 3
3 Viking FK II VIK 3
4 Vardeneset VBK 3
5 Sotra SK SSK 3
6 Brodd BRO 3
7 Tertnes TTI 3
 
8 Fana FAN 0
9 Förde FOR 0
10 Brann II BRA 0
11 Sogndal II SOF 0
12 Stord STO 0
13 Øystese OIL 0
14 Varegg VAR 0
groep 5
Zat 21 Apr
Byåsen
15:00
Rødde FK
Steinkjer
16:00
Tynset
Løten
16:00
Kolstad
Brumunddal
16:00
Melhus
Verdal
16:00
Ottestad
Ma 23 Apr
Gjøvik-Lyn
17:00
Rosenborg II
Levanger II
19:00
Orkla
Team / Points
1 Steinkjer STE 3
2 Rosenborg II ROS 3
3 Levanger II LFK 3
4 Gjøvik-Lyn GJO 3
5 Verdal VER 3
6 Kolstad KOL 1
7 Byåsen BYA 1
 
8 Løten LFK 1
9 Melhus MEL 1
10 Tynset TYN 0
11 Ottestad OTT 0
12 Orkla ORK 0
13 Rødde FK ROD 0
14 Brumunddal BRU 0
groep 6
Zat 21 Apr
Skarp
13:00
Frigg
Skjervøy
15:00
Senja
Junkeren
16:00
Sortland
Harstad
16:00
Finnsnes
Zo 22 Apr
Stålkameratene
13:00
SF Grei
Fløya
15:00
FC Lyn Oslo
Melbo IL
15:00
Korsvoll IL
Team / Points
1 Frigg FRI 3
2 FC Lyn Oslo LYN 3
3 Harstad HAR 3
4 Finnsnes FIN 3
5 Junkeren IKJ 3
6 Fløya FLO 3
7 Skarp IFS 3
 
8 Sortland SOI 0
9 SF Grei SGR 0
10 Senja SEN 0
11 Korsvoll IL KOL 0
12 Skjervøy SIK 0
13 Melbo IL MIL 0
14 Stålkameratene SIL 0
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook