Serie A »
Zo 22 Apr
12:30
Cagliari
12:30
Bologna
Zo 22 Apr
15:00
Udinese
15:00
Crotone
Zo 22 Apr
15:00
Chievo
15:00
Inter
Zo 22 Apr
20:45
Juventus
20:45
Napoli
Zo 22 Apr
15:00
Lazio
15:00
Sampdoria
Zo 22 Apr
15:00
Atalanta
15:00
Torino
Serie B »
Zo 22 Apr
17:30
Pescara
17:30
Spezia
Zo 22 Apr
15:00
Perugia
15:00
Ternana Calcio
Lega Pro groep 2 »
Zo 22 Apr
14:30
Triestina
14:30
Fano
Zo 22 Apr
16:30
Sudtirol
16:30
Feralpisalò
Zo 22 Apr
16:30
Bassano Virtus
16:30
AS Gubbio 1910
Zo 22 Apr
18:30 Postponed
Teramo
18:30
Modena
Zo 22 Apr
16:30
Fermana
16:30
Calcio Padova 1910
Zo 22 Apr
16:30
Santarcangelo
16:30
Renate
Zo 22 Apr
16:30
Pordenone
16:30
SS Sambenedettese Calcio
Zo 22 Apr
16:30
Ravenna Calcio
16:30
Vicenza
Lega Pro groep 3 »
Zo 22 Apr
16:30
Reggina
16:30
Akragas
Zo 22 Apr
14:30
Siracusa
14:30
Bisceglie
Zo 22 Apr
14:30
Fondi
14:30
Catanzaro
Zo 22 Apr
16:30
Casertana
16:30
Juve Stabia
Zo 22 Apr
18:30
Fidelis Andria
18:30
Matera
Zo 22 Apr
14:30
Nuova Cosenza
14:30
Rende
Zo 22 Apr
14:30
Paganese
14:30
Sicula Leonzio
Zo 22 Apr
18:30
MonoPoli
18:30
Virtus Francavilla
Serie D groep 1 »
Zo 22 Apr
15:00
ASD Bra
15:00
AC Pro Sesto
Zo 22 Apr
15:00
Borgaro
15:00
Borgosesia Calcio
Zo 22 Apr
15:00
Chieri
15:00
Seregno
Zo 22 Apr
15:00
Casale
15:00
Pavia
Zo 22 Apr
15:00
Folgore Caratese
15:00
Varesina
Zo 22 Apr
15:00
Gozzano
15:00
Derthona
Zo 22 Apr
15:00
Inveruno
15:00
Caronnese
Zo 22 Apr
15:00
Olginatese
15:00
Como
Zo 22 Apr
15:00
OltrepòVoghera
15:00
Arconatese
Zo 22 Apr
15:00
Varese
15:00
Castellazzo
Serie D groep 2 »
Serie D groep 3 »
Zo 22 Apr
15:00
Union
15:00
AC Este
Zo 22 Apr
15:00
Belluno
15:00
Virtus Verona
Zo 22 Apr
15:00
Calvi Noale
15:00
Adriese
Zo 22 Apr
15:00
Campodarsego
15:00
Tamai
Zo 22 Apr
15:00
Rovigo Calcio
15:00
Ambrosiana
Zo 22 Apr
15:00
Legnago Salus
15:00
Cjarlins Muzane
Zo 22 Apr
15:00
Liventina
15:00
Clodiense
Zo 22 Apr
15:00
Mantova
15:00
Union Feltre
Serie D groep 4 »
Zo 22 Apr
15:00
Montevarchi Calcio
15:00
Rimini
Zo 22 Apr
15:00
VF Colligiana
15:00
Forli
Zo 22 Apr
15:00
Imolese
15:00
Sasso Marconi
Zo 22 Apr
15:00
Lentigione
15:00
Villabiagio
Zo 22 Apr
15:00
Mezzolara
15:00
Castelvetro
Zo 22 Apr
15:00
Romagna Centro
15:00
Pianese
Zo 22 Apr
15:00
Sporting Trestina
15:00
Fiorenzuola
Zo 22 Apr
15:00
Tuttocuoio
15:00
Sammaurese
Zo 22 Apr
15:00
Vigor Carpaneto
15:00
Sangiovannese
Zo 22 Apr
15:00
Sansepolcro Calcio
15:00
Correggese
Serie D groep 5 »
Serie D groep 6 »
Serie D groep 7 »
Zo 22 Apr
15:00
Anziolavinio
15:00
Latte Dolce
Zo 22 Apr
15:00
Aprilia
15:00
Flaminia
Zo 22 Apr
15:00
Lanusei
15:00
US Tortolì Calcio 1953
Zo 22 Apr
15:00
Lupa Roma
15:00
San Teodoro
Zo 22 Apr
15:00
Nuova Monterosi
15:00
SS Cassino
Zo 22 Apr
15:00
Nuorese Calcio
15:00
Ostia Mare Lidocalcio
Zo 22 Apr
15:00
Budoni
15:00
Rieti
Zo 22 Apr
15:00
SFF Atletico
15:00
Albalonga
Zo 22 Apr
15:00
Trastevere Calcio
15:00
Latina
Serie D groep 8 »
Serie D groep 9 »
Zo 22 Apr
15:00
Ebolitana
15:00
US Vibonese Calcio
Zo 22 Apr
15:00
Isola Capo Rizzuto
15:00
Roccella
Zo 22 Apr
15:00
Nocerina
15:00
Gelbison
Zo 22 Apr
15:00
Paceco
15:00
ASD Troina Calcio
Zo 22 Apr
15:00
Palmese
15:00
Ercolanese
Serie A
Zat 21 Apr
SPAL
0-3
Roma
Sassuolo Calcio
1-0
Fiorentina
Milan
0-1
Benevento
Zo 22 Apr
Cagliari
12:30
Bologna
Lazio
15:00
Sampdoria
Chievo
15:00
Inter
Udinese
15:00
Crotone
Atalanta
15:00
Torino
Juventus
20:45
Napoli
Ma 23 Apr
Genoa
20:45
Hellas Verona
Team / Points
1 Juventus JUV 85
2 Napoli NAP 81
3 Roma ROM 67
4 Lazio LAZ 64
5 Inter INT 63
6 Milan ACM 54
7 Atalanta ATL 52
8 Sampdoria SAM 51
9 Fiorentina FIO 51
10 Torino TOR 47
 
11 Bologna BOL 38
12 Genoa GEN 38
13 Sassuolo Calcio SAS 37
14 Udinese UDI 33
15 Cagliari CAG 32
16 Chievo CHI 31
17 SPAL POL 29
18 Crotone CRO 28
19 Hellas Verona HLL 25
20 Benevento BEN 17
Serie B
Zat 21 Apr
Cremonese
1-2
Ascoli
Virtus Entella
3-2
Pro Vercelli
Salernitana
1-3
Cittadella
Brescia
0-0
Cesena
Parma
2-1
Carpi
Foggia Calcio
1-1
AS Bari
Palermo
3-0
Avellino
Novara Calcio
1-3
Venezia
Zo 22 Apr
Perugia
15:00
Ternana Calcio
Pescara
17:30
Spezia
Ma 23 Apr
Frosinone
20:30
Empoli
Team / Points
1 Empoli EMP 73
2 Palermo PAL 63
3 Parma PAR 63
4 Frosinone FRO 62
5 Perugia PRG 57
6 Venezia VNZ 57
7 AS Bari BAR 57
8 Cittadella CTT 55
9 Foggia Calcio FOG 51
10 Carpi CAR 49
11 Spezia SPE 47
 
12 Brescia BRE 46
13 Salernitana SAL 44
14 Cremonese USC 43
15 Avellino AVE 40
16 Novara Calcio NOV 40
17 Virtus Entella ACD 40
18 Cesena CES 39
19 Pescara PES 39
20 Ascoli ASC 39
21 Ternana Calcio TER 34
22 Pro Vercelli LEO 34
groep 1
Vr 20 Apr
Pisa
3-1
Pontedera
Zat 21 Apr
Gavorrano
0-1
Alessandria
Siena
1-0
Cuneo
Arzachena
2-3
Livorno
Lucchese Libertas
3-0
Olbia Calcio
Prato
0-0
AC Arezzo
AC Monza
1-1
Giana Erminio
Carrarese
1-1
Pistoiese
Piacenza
2-0
Pro Piacenza
Team / Points
1 Livorno LIV 66
2 Siena SIE 64
3 Pisa PIS 61
4 Carrarese CAR 54
5 Alessandria USA 53
6 AC Monza ASS 52
7 Viterbese VIT 52
8 Piacenza PIA 48
9 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 44
10 Pistoiese PIS 43
 
11 Olbia Calcio OLB 43
12 Pontedera PON 43
13 Giana Erminio GER 42
14 Arzachena ARZ 38
15 AC Arezzo ACA 37
16 Pro Piacenza PIA 35
17 Gavorrano GAV 33
18 Cuneo CUN 32
19 Prato ACP 26
groep 2
Zo 22 Apr
Triestina
14:30
Fano
Sudtirol
16:30
Feralpisalò
Bassano Virtus
16:30
AS Gubbio 1910
Fermana
16:30
Calcio Padova 1910
Santarcangelo
16:30
Renate
Pordenone
16:30
Sambenedettese
Ravenna Calcio
16:30
Vicenza
Teramo
18:30
Modena
Ma 23 Apr
AlbinoLeffe
20:30
Reggiana
Team / Points
1 Calcio Padova 1910 PAD 58
2 SS Sambenedettese Calcio SSS 52
3 Reggiana REG 51
4 Bassano Virtus BV5 47
5 Sudtirol FCS 46
6 Mestre MES 46
7 Feralpisalò FER 46
8 Triestina TRI 42
9 Pordenone POR 42
10 Renate REN 41
 
11 AlbinoLeffe ABN 40
12 Ravenna Calcio RAV 39
13 Fermana FER 37
14 Santarcangelo SAN 33
15 AS Gubbio 1910 ASG 33
16 Teramo TER 33
17 Fano FAN 31
18 Vicenza VIC 30
19 Modena MOD 0
groep 3
Zo 22 Apr
Siracusa
14:30
Bisceglie
Fondi
14:30
Catanzaro
Nuova Cosenza
14:30
Rende
Paganese
14:30
Sicula Leonzio
Reggina
16:30
Akragas
Casertana
16:30
Juve Stabia
Fidelis Andria
18:30
Matera
MonoPoli
18:30
Virtus Francavilla
Ma 23 Apr
Catania
20:45
Trapani
Team / Points
1 Lecce LEC 71
2 Catania CAT 67
3 Trapani TRA 64
4 Juve Stabia JUS 51
5 Nuova Cosenza NUO 48
6 MonoPoli MON 48
7 Rende REN 46
8 Casertana CAS 44
9 Virtus Francavilla FRA 44
10 Siracusa SIR 43
 
11 Sicula Leonzio SIC 42
12 Matera MAT 40
13 Catanzaro FCC 40
14 Bisceglie BIS 38
15 Fidelis Andria FIA 36
16 Reggina REG 36
17 Paganese PAG 32
18 Fondi FON 26
19 Akragas AKR 6
groep 1
Zo 22 Apr
ASD Bra
15:00
AC Pro Sesto
OltrepòVoghera
15:00
Arconatese
Olginatese
15:00
Como
Inveruno
15:00
Caronnese
Gozzano
15:00
Derthona
Folgore Caratese
15:00
Varesina
Casale
15:00
Pavia
Chieri
15:00
Seregno
Borgaro
15:00
Borgosesia Calcio
Varese
15:00
Castellazzo
Team / Points
1 Gozzano GOZ 76
2 Como COM 74
3 Caronnese CAR 72
4 Chieri CHI 64
5 AC Pro Sesto PRO 61
6 Folgore Caratese FOL 52
7 Inveruno INV 51
8 ASD Bra ASD 49
9 Borgosesia Calcio BOR 48
10 Borgaro BOR 42
 
11 Olginatese OLG 41
12 Pavia PAV 41
13 ASD OltrepòVoghera ASD 41
14 Arconatese ARC 41
15 Seregno SER 39
16 Varesina VAR 38
17 Varese VAR 36
18 Casale CAS 36
19 Derthona DER 22
20 Castellazzo CAS 18
groep 3
Zat 21 Apr
Abano Terme
1-2
Montebelluna
Zo 22 Apr
Union
15:00
AC Este
Belluno
15:00
Virtus Verona
Calvi Noale
15:00
Adriese
Campodarsego
15:00
Tamai
Rovigo Calcio
15:00
Ambrosiana
Legnago Salus
15:00
Cjarlins Muzane
Liventina
15:00
Clodiense
Mantova
15:00
Union Feltre
Team / Points
1 Virtus Verona VIR 67
2 Campodarsego CAM 65
3 Union Arzignanochiampo UAR 60
4 AC Este ACE 53
5 Mantova MAN 53
6 Adriese SDA 50
7 Belluno BEL 48
8 Union Feltre UNI 48
9 Legnago Salus LEG 42
 
10 Cjarlins Muzane CJA 40
11 Rovigo Calcio ROV 40
12 Ambrosiana GSD 37
13 Clodiense CLO 37
14 Tamai TAM 33
15 Montebelluna MON 32
16 Liventina LIV 25
17 Calvi Noale CNO 23
18 Abano Terme ABA 16
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook