groep 1
Vr 16 Maa
Septemvri Sofia
2-0
Vereya
Zat 17 Maa
Beroe
0-0
Vitosha Bistritsa
Botev Plovdiv
3-0
Dunav 2010 Ruse
Zo 18 Maa
CSKA Sofia
1-0
Levski Sofia
Cherno More Varna
0-1
Lokomotiv Plovdiv
Etar
0-6
Ludogorets
Ma 19 Maa
Slavia Sofia
3-1
Pirin Blagoevgrad
Team / Points
1 Ludogorets LUD 66
2 CSKA Sofia CSK 63
3 Levski Sofia LSO 50
4 Beroe BER 45
5 Botev Plovdiv BOT 42
6 Vereya VER 35
7 Slavia Sofia SSO 32
 
8 FC Lokomotiv Plovdiv LPL 31
9 Septemvri Sofia SEP 31
10 Cherno More Varna CVA 27
11 Pirin Blagoevgrad OFK 26
12 Etar ETA 21
13 Dunav 2010 Ruse DUN 21
14 Vitosha Bistritsa FKV 8
groep 2
Vr 20 Apr
Cherno More Varna
2-0
Slavia Sofia
Zo 22 Apr
Pirin Blagoevgrad
16:30
Vitosha Bistritsa
Dunav 2010 Ruse
19:00
Etar
Ma 23 Apr
Lokomotiv Plovdiv
19:00
Septemvri Sofia
Team / Points
1 Cherno More Varna CVA 40
2 Slavia Sofia SSO 40
3 Pirin Blagoevgrad OFK 29
4 Vitosha Bistritsa FKV 9
 
5 Septemvri Sofia SEP 7
6 Etar ETA 6
7 FC Lokomotiv Plovdiv LPL 5
8 Dunav 2010 Ruse DUN 4
groep 3
Zat 21 Apr
Levski Sofia
2-0
Vereya
Botev Plovdiv
2-4
Ludogorets
Beroe
1-1
CSKA Sofia
Team / Points
1 Ludogorets LUD 81
2 CSKA Sofia CSK 71
3 Beroe BER 55
 
4 Levski Sofia LSO 54
5 Botev Plovdiv BOT 46
6 Vereya VER 36
B PFG
Wo 18 Apr
Chernomorets
4-0
Strumska slava
Neftohimik
0-1
Nesebar
Do 19 Apr
Lokomotiv 1929
2-1
Pomorie
Maritsa Plovdiv
0-1
Litex Lovech
Oborishte
1-3
Tsarsko Selo
Botev Vratsa
0-1
Sozopol
Ludogorets II
2-1
Botev Galabovo
Montana
1-0
Gorna Lokomotiv O.
Team / Points
1 Tsarsko Selo FCT 53
2 Lokomotiv 1929 LME 50
3 Botev Vratsa BVR 49
4 Montana MON 46
5 Nesebar NES 40
6 Botev Galabovo BGA 38
7 Chernomorets Balchik CHE 37
8 Ludogorets II LUD 37
 
9 Pomorie POM 32
10 Gorna Lokomotiv Oryahovitsa LOK 32
11 Litex Lovech LOV 31
12 Maritsa Plovdiv MAR 29
13 Strumska slava STR 28
14 Oborishte OBO 27
15 Sozopol SOZ 18
16 Neftohimik NEF 7
groep 2
Zat 24 Maa
Dorostol
-
Svetkavitsa
Zat 31 Maa
Botev Novi Pazar
0-2
Hitrino
Septemvri Tervel
0-0
Kaliakra
Dobrudzha 1919
2-0
Spartak Varna
Zo 01 Apr
Kubrat
1-2
Suvorovo
Lokomotiv Ruse
3-0
Benkovski Byala
Team / Points
1 Dobrudzha 1919 DOB 56
2 Suvorovo SUV 42
3 Hitrino HIT 41
4 Lokomotiv Ruse LOR 33
5 Kaliakra KAL 29
6 Septemvri Tervel SEP 27
 
7 Svetkavitsa Targovishte SVE 27
8 Botev Novi Pazar BOT 21
9 Spartak Varna SVA 16
10 Kubrat KUB 13
11 Benkovski Byala BEN 4
12 Dorostol DOR 0
cookielang More info and settings. Accept

Follow BeSoccer on Facebook