Bundesliga
Zat 17 Feb
Rapid Wien
1-1
Sturm Graz
Mattersburg
2-1
Austria Wien
Wolfsberger AC
1-3
Admira Wacker Mö.
LASK Linz
2-0
Rheindorf Altach
Zo 18 Feb
Salzburg
4-0
St. Polten
Team / Points
1 Salzburg RBS 52
2 Sturm Graz STR 45
3 Admira Wacker Mödling AWM 37
4 Rapid Wien RAP 36
5 LASK Linz LAS 36
 
6 Mattersburg MAT 30
7 Austria Wien AUS 27
8 Rheindorf Altach ALT 26
9 Wolfsberger AC WOL 20
10 St. Polten SKN 7
groep 1
Vr 23 Feb
ASK Bruck/Leitha
19:00
Rapid Wien II
Austria Wien II
19:00
Schwechat
Neusiedl
19:00
Horn
Amstetten
19:30
Parndorf
Ebreichsdorf
19:30
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
Zat 24 Feb
Stadlau
14:00
Admira Wacker II
Zo 25 Feb
St. Pölten II
16:15
Karabakh Wien
Team / Points
1 Horn SVH 39
2 Ebreichsdorf EBR 35
3 Austria Wien II AUS 35
4 Amstetten AMS 32
5 Rapid Wien II RAP 31
6 Karabakh Wien KAW 30
7 FCM Traiskirchen FCM 30
8 ASK Bruck/Leitha LEI 27
9 Mannsdorf MAN 27
 
10 St. Pölten II STP 21
11 Neusiedl NEU 19
12 Admira Wacker II ADM 18
13 First Vienna VIE 17
14 Parndorf PAR 15
15 Wiener SK WIE 10
16 Stadlau STA 8
17 Schwechat SCH 6
groep 1
Zat 24 Maa
Maria Saal
14:30
Völkermarkt
Zo 25 Maa
ATSV Wolfsberg
23:00
Bleiburg
Lendorf
23:00
KAC
Köttmannsdorf
23:00
ASKÖ Gmünd
St. Jakob
23:00
Annabichler
Ferlach
23:00
Kraig
SAK Klagenfurt
23:00
Spittal
Treibach
23:00
Feldkirchen
Team / Points
1 ATSV Wolfsberg WOL 30
2 Maria Saal MSA 27
3 SAK Klagenfurt KLA 26
4 Völkermarkt VOL 26
5 Feldkirchen FEL 25
6 Lendorf LEN 24
7 ASKÖ Gmünd GMD 24
8 St. Jakob SVJ 22
 
9 Treibach TRE 21
10 Ferlach FLC 21
11 Bleiburg BLE 21
12 Annabichler Austria ANB 20
13 Spittal SPI 19
14 Köttmannsdorf KMD 18
15 KAC KAC 16
16 Kraig SVK 13
groep 2
Vr 09 Maa
Mettersdorf
19:00
TuS Heiligenkreuz
SC Fürstenfeld
19:00
SC Bruck
TSV Pöllau
19:00
Lebring
Leoben
19:00
SV Union Gnas
Wildon
19:00
Voitsberg
Zat 10 Maa
Trofaiach
14:00
St. Anna
Kapfenberger
15:00
Bad Radkersburg
Grazer AK
18:30
Liezen
Team / Points
1 St. Anna ANN 35
2 SC Fürstenfeld FUR 34
3 Grazer AK GRA 28
4 Bad Radkersburg RAD 27
5 Voitsberg VOI 26
6 SV Union Gnas GNA 25
7 Lebring LEB 25
8 SC Bruck SCB 24
 
9 TuS Heiligenkreuz HGK 23
10 Mettersdorf MET 20
11 Liezen LIE 19
12 Wildon SVW 12
13 Leoben LBN 11
14 Trofaiach FCT 10
15 Kapfenberger SV KM II KAP 7
16 TSV Pöllau POL 3
groep 3
Zat 17 Maa
Röthis
-
FC Höchst
Fussach
-
Dornbirner SV
Blau-Weiß
-
Langenegg
Admira Dornbirn
-
Lauterach
Schwarzach
-
Rot-Weiß Rankweil
Bregenz
-
Andelsbuch
Austria Lustenau
-
Egg
Wolfurt
-
Nenzing
Team / Points
1 Bregenz BRE 28
2 Dornbirner SV DOR 27
3 Langenegg LAN 27
4 FC Höchst FCH 26
5 Röthis ROT 25
6 Egg EGG 23
7 Nenzing NEN 22
8 Lauterach LAU 22
 
9 Andelsbuch AND 21
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 19
11 Wolfurt WOL 19
12 Admira Dornbirn ADM 17
13 Fussach SCF 17
14 Austria Lustenau II AUS 17
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 11
16 Schwarzach SCH 1
Primera Division »
Ma 19 Feb
21:00
Getafe
21:00
Celta
Serie A »
Ma 19 Feb
20:45
Lazio
20:45
Hellas Verona
Bundesliga »
Ma 19 Feb
20:30
Eintracht
20:30
RB Leipzig
FA Cup »
Ma 19 Feb
20:55
Wigan Athletic
20:55
Man. City
Primera Division »
Ma 19 Feb
01:30 Afgewerkt
Banfield
0 - 1
Boca Juniors INFO
Ma 19 Feb
23:00
Patronato
23:00
Chacarita Juniors
Ma 19 Feb
23:00
Tigre
23:00
Defensa y Justicia
Liga MX Clausura »
Ma 19 Feb
01:00 Afgewerkt
Veracruz
1 - 1
América INFO
Primeira Liga »
Ma 19 Feb
21:00
Tondela
21:00
Sporting CP
Apertura Colombia »
Ma 19 Feb
02:00 Afgewerkt
Millonarios
1 - 1
At. Nacional INFO
Ma 19 Feb
00:00 Afgewerkt
Atlético Huila
1 - 0
Junior INFO
Super League »
Ma 19 Feb
18:30
Larissa FC
18:30
Panathinaikos
Süper Lig »
Ma 19 Feb
18:00
Genclerbirligi SK
18:00
Goztepe
Friendly »
Ma 19 Feb
12:00
Haugesund
12:00
Kristiansund BK
Ma 19 Feb
18:00
Anzhi
18:00
Akhmat Grozny
Ligue 2 »
Ma 19 Feb
20:45
Quevilly
20:45
Lens
Liga I »
Ma 19 Feb
19:45
Viitorul
19:45
Botosani
League One »
Ma 19 Feb
20:45
Blackburn Rovers
20:45
Bury
Copa Suecia groep 3 »
Ma 19 Feb
19:00
Djurgårdens
19:00
Degerfors
Copa Suecia groep 8 »
Ma 19 Feb
19:00
Elfsborg
19:00
GAIS
Segunda B groep 4 »
Ma 19 Feb
20:30
Córdoba B
20:30
Cartagena
Primera B Nacional »
A PFG »
Superliga »
Ma 19 Feb
19:00
AGF Aarhus
19:00
SonderjyskE
Ekstraklasa »
Lega Pro groep 3 »
Ma 19 Feb
20:45
Nuova Cosenza
20:45
Reggina
Eerste Divisie »
Ma 19 Feb
20:00
Jong PSV
20:00
Den Bosch
Ma 19 Feb
20:00
Jong Ajax
20:00
FC Oss
Torneo Transición Primera B Chile »
Ma 19 Feb
00:00 Afgewerkt
Ñublense
1 - 1
La Serena INFO
Apertura LFPB »
Ma 19 Feb
00:30 Afgewerkt
Blooming
1 - 0
Aurora INFO
Conference South »
Ma 19 Feb
20:45
Wealdstone
20:45
Gloucester City
Primera B Metro. »
Ma 19 Feb
21:00
San Telmo
21:00
Tristán Suárez
Clausura Guatemala »
Ma 19 Feb
00:00 Afgewerkt
Comunicaciones
0 - 0
Siquinalá INFO
AFC Champions groep 1 »
Ma 19 Feb
18:10
Al Ahli Jeddah
18:10
Al Jazira
Ma 19 Feb
16:00
Al-Gharafa
16:00
Tractor Sazi
AFC Champions groep 2 »
Ma 19 Feb
15:50
Al Wahda
15:50
Al-Duhail
Ma 19 Feb
13:30 Spelen 60'
Zob Ahan
1 - 0
FK Lokomotiv Tashkent
Challenge League »
Ma 19 Feb
20:00
Neuchâtel Xamax
20:00
Servette

Follow BeSoccer on Facebook