Eredivisie
Din 12 Dec
NAC Breda
1-2
Twente 1965
PEC Zwolle
1-1
AZ Alkmaar
Wo 13 Dec
Vitesse
18:30
Willem II
Groningen
18:30
PSV
VVV Venlo
19:45
Utrecht
Feyenoord
20:45
Heerenveen
ADO Den Haag
20:45
Roda JC
Do 14 Dec
Heracles
18:30
Sparta Rotterdam
Ajax
20:45
Excelsior
Team / Points
1 PSV PSV 39
2 AZ Alkmaar AZA 35
3 Ajax AJA 32
4 PEC Zwolle ZWO 30
5 Feyenoord FEY 25
6 Utrecht UTR 24
7 Vitesse VIT 22
8 ADO Den Haag ADO 20
9 Heerenveen SCH 19
 
10 Heracles HER 18
11 Excelsior EXC 17
12 Groningen GRO 16
13 VVV Venlo VVV 16
14 Willem II WIL 15
15 Twente 1965 TWE 13
16 NAC Breda NAC 13
17 Sparta Rotterdam SPA 11
18 Roda JC RJC 11
groep 1
Zat 16 Dec
Capelle
14:00
VVOG
Magreb 90
14:00
Almere City II
Harkemase Boys
14:30
DOVO
Scheveningen
14:30
Jong Twente
ODIN .59
14:30
ASWH
DVS .33
14:30
ONS Sneek
Groningen II
15:00
Volendam II
Spakenburg
15:00
ACV
Quick Boys
15:00
Spijkenisse
Team / Points
1 Almere City II ALM 35
2 Spakenburg SPA 34
3 Groningen II GRO 25
4 Quick Boys QUI 25
5 DVS .33 DVS 23
6 Harkemase Boys HAR 22
7 DOVO DOV 21
8 VVOG VVO 21
9 ASWH ASW 21
 
10 Jong Twente TWE 21
11 Volendam II VOL 20
12 ONS Sneek ONS 18
13 ODIN .59 ODI 17
14 Scheveningen SCH 16
15 Capelle CAP 14
16 ACV ACV 14
17 Spijkenisse SPI 13
18 Magreb 90 MAG 5
groep 2
Zat 09 Dec
ADO 20
2-0
HSC 21
Zo 10 Dec
HV & CV Quick
14:00
Blauw Geel '38
OJC Rosmalen
14:00
USV Hercules
JVC Cuijk
14:00
Quick '20
Westlandia
14:00
EVV
Dongen
14:00
HBS
OFC Oostzaan
14:30
De Meern
De Graafschap II
14:30
Vitesse II
Be Quick 1887
14:30
UNA Brinvast
Team / Points
1 UNA Brinvast UNA 37
2 Vitesse II VIT 31
3 HV & CV Quick QUI 27
4 ADO 20 ADO 25
5 OJC Rosmalen OJC 24
6 EVV EVV 24
7 OFC Oostzaan OOS 23
8 Blauw Geel '38 BLA 21
9 JVC Cuijk JVC 21
 
10 Dongen DON 21
11 USV Hercules USV 18
12 Westlandia WES 17
13 HSC 21 HSC 16
14 Be Quick 1887 BEQ 12
15 De Meern DEM 12
16 HBS HBS 10
17 De Graafschap II GRA 10
18 Quick '20 QUI 4
groep 1
Zat 16 Dec
Noordwijk
14:30
Jodan Boys
Nootdorp
14:30
Hoek
Zwaluwen
14:30
Argon
Rijnvogels
14:30
SteDoCo
RVVH
14:30
S Gravenzande SV
Smitshoek
14:30
Swift
Achilles Veen
14:30
Rijsoord
AFC II
14:45
Ter Leede
Team / Points
1 Noordwijk NOO 31
2 Ter Leede TER 29
3 SteDoCo STE 28
4 Achilles Veen ACH 24
5 Jodan Boys JOD 21
6 Hoek HOE 21
7 S Gravenzande SV FCS 20
8 Rijsoord RIJ 19
 
9 Swift SWI 17
10 Zwaluwen ZWA 16
11 Nootdorp NOO 16
12 Rijnvogels RIJ 15
13 AFC II AFC 15
14 Smitshoek SMI 13
15 RVVH RVV 13
16 Argon ARG 6
groep 2
Zat 16 Dec
Ajax Amateurs
14:30
Huizen
Staphorst
14:30
NSC
Zuidvogels
14:30
Berkum
Genemuiden
14:30
AZSV
Excelsior .31
14:30
HZVV
Door Fusie Sterk
14:30
Urk
Apeldoorn CSV
15:00
Eemdijk
Sparta Nijkerk
15:00
SDC Putten
Team / Points
1 Genemuiden GEN 27
2 Excelsior .31 EXC 26
3 Door Fusie Sterk DFS 23
4 Staphorst STA 21
5 Berkum BER 21
6 Eemdijk EEM 20
7 Ajax Amateurs AJA 20
8 SDC Putten SDC 18
 
9 AZSV AZS 17
10 Apeldoorn CSV APE 16
11 HZVV HZV 15
12 Sparta Nijkerk SPA 14
13 Zuidvogels ZUI 13
14 Urk URK 12
15 NSC NSC 11
16 Huizen HUI 7
groep 1
Zo 03 Dec
Purmersteijn
0-0
SJC Noordwijk
RKHVV
1-0
SWZ
VV Heerenveen
1-4
SDO Bussum
Achilles 1894
1-0
Leonidas
MSC
1-4
Hollandia
Achilles 29 II
0-2
DHC Delft
RKAVV
2-3
Alphense Boys
Zo 04 Maa
Silvolde
14:00
De Bataven
Team / Points
1 SJC Noordwijk SJC 28
2 Achilles 1894 ACH 26
3 Silvolde SIL 22
4 Hollandia HOL 21
5 Leonidas LEO 21
6 MSC MSC 20
7 Alphense Boys ALP 20
8 SDO Bussum SDO 19
 
9 Purmersteijn PUR 17
10 RKAVV RKA 15
11 De Bataven DEB 15
12 VV Heerenveen VVH 14
13 DHC Delft DEL 13
14 SWZ SWZ 12
15 Achilles 29 II ACH 10
16 RKHVV RKH 10
groep 2
Zo 10 Dec
Den Bosch II
14:00
Gemert
Vlissingen
14:00
EHC Hoensbroek
Juliana 31
14:00
RKSV Nuenen
Baronie
14:30
GOES
Groene Ster
14:30
OSS '20
UDI '19
14:30
Halsteren
Woezik
14:30
BVC '12 Beek
Meerssen
14:30
IFC
Team / Points
1 OSS '20	OSS 27
2 Gemert GEM 26
3 Halsteren HAL 24
4 Groene Ster GRO 23
5 GOES GOE 23
6 Den Bosch II DBI 21
7 Meerssen MEE 21
8 EHC Hoensbroek EHC 20
 
9 Vlissingen VLI 19
10 UDI '19 UDI 19
11 RKSV Nuenen NUE 17
12 IFC IFC 16
13 Baronie BAR 11
14 BVC '12 Beek BVC 10
15 Juliana 31 JUL 9
16 Woezik WOE 8
groep 1
Zat 16 Dec
ARC Alphense
14:30
Xerxes DZB
Aalsmeer
14:30
Vitesse Delft
Forum Sport
14:30
Breukelen
Marken
14:30
CSW
RKAV Volendam
14:30
Westlandia B
WV-HEDW
14:30
Te Werve
Zwaluwen .30
14:30
Sportlust 46
Team / Points
1 ARC Alphense ARC 25
2 Xerxes DZB XER 23
3 Sportlust 46 SPO 23
4 RKAV Volendam VOL 22
5 Forum Sport FSP 22
6 Aalsmeer AAL 18
7 Westlandia B WES 16
 
8 WV-HEDW HED 15
9 Zwaluwen .30 ZWA 14
10 CSW CSW 12
11 Te Werve TEW 10
12 Breukelen BRE 8
13 Vitesse Delft VIT 4
14 Marken MAR 2
groep 2
Zat 16 Dec
Brielle
14:30
Deltasport
Bruse Boys
14:30
SHO
Heerjansdam
14:30
VVGZ
Heinenoord
14:30
SC Feyenoord
Kloetinge
14:30
Nieuw Lekkerland
Oude Maas
14:30
DCV
Oranje Wit
15:00
Nieuwenhoorn
Team / Points
1 SC Feyenoord SCF 30
2 Brielle BRI 22
3 Deltasport DEL 20
4 Heinenoord HEI 19
5 Nieuw Lekkerland NIE 19
6 Kloetinge KLO 17
7 Heerjansdam HEE 16
 
8 VVGZ VVG 12
9 Oranje Wit ORA 11
10 Oude Maas OMA 9
11 SHO SHO 9
12 Nieuwenhoorn NIE 8
13 DCV DCV 8
14 Bruse Boys BRU 4

Follow BeSoccer on Facebook