We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
5

Alle competities en wedstrijden in Wales

groep 2
Zat 22 Apr
Bala Town
4-6
The New Saints FC
Bangor City
0-2
Carmarthen Town
Cardiff MU
0-0
Connah's Quay
team / Points
1 The New Saints FC TNS 21
2 Bala Town BAL 17
3 Bangor City BAN 16
 
4 Connah's Quay CON 15
5 Carmarthen Town CAR 11
6 Cardiff MU CAR 5
groep 3
Zat 22 Apr
Cefn Druids AFC
3-1
Airbus UK
Newtown
6-1
Aberystwyth Town
Rhyl FC
1-1
Llandudno FC
team / Points
1 Newtown NEW 26
2 Cefn Druids AFC CEF 19
3 Rhyl FC RHY 12
 
4 Llandudno FC LLA 9
5 Aberystwyth Town ABE 8
6 Airbus UK AIR 6
Division 1
Zat 29 Okt
Goytre AFC
2-1
Cwmbran Celtic
Zat 08 Apr
Cambrian Clydach
3-1
Haverfordwest
Monmouth Town FC
1-1
Taffs Well
Penybont
5-2
Caerau Ely
Port Talbot Town
4-0
Afan Lido
Risca United
3-2
Caldicot Town
Undy Athletic
3-1
Ton Pentre
Din 18 Apr
Barry Town
3-0
Goytre United
team / Points
1 Barry Town BAR 66
2 Penybont PEN 61
3 Goytre AFC GOY 58
4 Haverfordwest County AFC HAV 54
5 Caerau Ely CAE 48
6 Cwmbran Celtic CWM 45
7 Afan Lido LID 44
8 Undy Athletic UND 41
 
9 Taffs Well TAF 40
10 Goytre United GOY 39
11 Cambrian & Clydach CAM 37
12 Ton Pentre TON 36
13 Port Talbot Town POR 35
14 Monmouth Town FC MON 33
15 Caldicot Town CAL 23
16 Risca United RIS 20
Cymru Alliance
Zat 01 Apr
Holyhead Hotspur
3-1
Penrhyncoch FC
Holywell
4-3
Ruthin Town
Porthmadog
3-2
Denbigh Town
Prestatyn Town
4-2
Guilsfield FC
Wo 05 Apr
Caersws
3-2
Llanfair United
Zat 08 Apr
Flint Town United
1-2
Gresford Athletic
Zat 15 Apr
Conwy Borough FC
3-3
Mold Alexandra
Vr 21 Apr
Caernarfon Town
6-0
Buckley Town
team / Points
1 Prestatyn Town PRE 80
2 Caernarfon Town FC CAE 64
3 Gresford Athletic GRE 56
4 Porthmadog POR 50
5 Holywell HOL 50
6 Flint Town United FLI 48
7 Caersws CAE 48
8 Guilsfield FC GUI 43
 
9 Holyhead Hotspur HOL 42
10 Denbigh Town DEN 38
11 Penrhyncoch FC PEN 34
12 Ruthin Town RTW 33
13 Llanfair United LLA 25
14 Mold Alexandra MOL 25
15 Conwy Borough FC CON 24
16 Buckley Town BUC 22
Copa Libertadores groep 1 »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
At. Nacional
3 - 1
Barcelona Guayaquil INFO
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Estudiantes Plata
1 - 0
Botafogo INFO
Copa Libertadores groep 3 »
Vr 26 Mei
00:30 Afgewerkt
River Plate
1 - 2
Independiente Medellin INFO
Vr 26 Mei
00:30 Afgewerkt
CS Emelec
3 - 0
FBC Melgar INFO
Copa Libertadores groep 8 »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Guaraní Asunción
0 - 0
Deportes Iquique INFO
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Zamora FC INFO
Apertura Colombia »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Patriotas Boyacá
3 - 1
Envigado INFO
Liga MX Finals »
Vr 26 Mei
04:00 Afgewerkt
Tigres UANL
2 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Segunda Division »
Vr 26 Mei
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Copa Argentina »
Vr 26 Mei
02:10 Afgewerkt
Vélez Sarsfield
1 - 0
Leandro N. Alem INFO
MLS »
Vr 26 Mei
02:30 Afgewerkt
Chicago Fire
2 - 1
FC Dallas INFO
CSL »
Serie B Playoffs »
Vr 26 Mei
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Liga I groep 2 »
1. HNL »
Vr 26 Mei
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Vr 26 Mei
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Vr 26 Mei
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG groep 5 »
Premier League groep 2 »
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Vr 26 Mei
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Vr 26 Mei
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Vr 26 Mei
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Soccer League »
Premier League »
Vr 26 Mei
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Vr 26 Mei
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Vr 26 Mei
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Vr 26 Mei
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Vr 26 Mei
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Vr 26 Mei
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
Botola Pro »
PFL »
Vr 26 Mei
13:00
Mash'al
13:00
Obod
Vr 26 Mei
13:00
Metalourg
13:00
Nasaf
Vr 26 Mei
13:00
Pakhtakor
13:00
Sogdiana
Vr 26 Mei
13:00
Kokand 1912
13:00
Buxoro
Vr 26 Mei
13:00
Dinamo Samarqand
13:00
Qizilqum
Primera A 1 Phase »
Virsliga »
Vr 26 Mei
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
1. Liga »
Oberliga groep 8 »
Vr 26 Mei
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga groep 10 »
Vr 26 Mei
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Vr 26 Mei
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Vr 26 Mei
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Vr 26 Mei
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
3. Liga Checa groep 2 »
Vr 26 Mei
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II
Liga III groep 1 »

Follow BeSoccer on Facebook