We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Süper Lig
Zat 27 Mei
Kasimpasa
15:00
Antalyaspor
Konyaspor
15:00
Akhisar
İstanbul
17:00
Adanaspor
Fenerbahçe
18:00
Trabzonspor
Zo 28 Mei
Bursaspor
15:00
Genclerbirligi SK
Karabukspor
15:00
Kayserispor
Osmanlıspor
15:00
Rizespor
Gaziantepspor
18:00
Beşiktaş
Ma 29 Mei
Alanyaspor
19:00
Galatasaray SK
team / Points
1 Beşiktaş BJK 71
2 İstanbul Başakşehir IST 67
3 Fenerbahçe FEN 60
4 Galatasaray SK GAL 58
5 Antalyaspor ANT 52
6 Trabzonspor TRA 50
7 Akhisar Belediyespor AKB 45
8 Kasimpasa KAS 43
9 Konyaspor KON 43
 
10 Genclerbirligi SK GEN 40
11 Alanyaspor ALA 40
12 Karabukspor KAR 39
13 Osmanlıspor OSM 38
14 Kayserispor KAY 37
15 Bursaspor BUR 35
16 Rizespor ÇAR 30
17 Gaziantepspor GAZ 26
18 Adanaspor ADA 25
groep 2
Zat 29 Apr
1461 Trabzon
7-4
Inegolspor
Kastamonuspor
5-0
Kayseri
Menemen
3-3
Karsiyaka
Ankaragucu
2-0
Hatayspor
Eyupspor
1-4
Tokatspor
Etimesgut
3-3
Gumushanespor
Bugsasspor
0-2
Kirklarelispor
Tuzlaspor
1-0
Aydinspor
Sariyer
2-0
Nigde Belediyespor
team / Points
1 Ankaragucu ANK 72
2 Gumushanespor GUM 66
3 Kastamonuspor KAS 60
4 Hatayspor HAT 59
5 Menemen Belediyespor MEN 58
6 Karsiyaka KAR 54
7 Sariyer SAR 51
8 Etimesgut SEK 49
9 Nigde Belediyespor NIG 46
 
10 Eyupspor EYU 44
11 Tokatspor TOK 42
12 Inegolspor INE 41
13 Tuzlaspor TUZ 41
14 Kirklarelispor KIR 38
15 Bugsasspor BUG 37
16 Aydinspor AYD 37
17 1461 Trabzon 146 32
18 Kayseri Erciyesspor KAY 3
groep 2
Zat 29 Apr
Turk Metal Kirikk.
2-5
Batman Petrolspor
Bodrumspor
0-0
Yeşil Bursa
Düzcespor
5-3
Kemerspor
Yomraspor
1-2
Halide Edip Adivar
Pazarspor
0-1
Canakkale
Kirikhanspor
0-2
Silivrispor
Tire 1922
1-2
Manisa BBSK
Erbaaspor
4-1
Derince
Zat 13 Mei
Dersim Spor
1-3
Çatalca Spor
team / Points
1 Bodrumspor BOD 65
2 Erbaaspor ERB 60
3 Manisa BBSK MAN 58
4 Silivrispor SIL 58
5 Çatalca Spor CAT 55
6 Düzcespor DUZ 54
7 Halide Edip Adivar HEA 53
8 Kirikhanspor KIR 47
9 Kemerspor TEK 45
 
10 Yomraspor YOM 44
11 Batman Petrolspor BAT 43
12 Tire 1922 TIR 43
13 Yeşil Bursa OYA 41
14 Canakkale Dardanelspor DAR 41
15 Pazarspor PAZ 39
16 Dersim Spor DER 33
17 Derince Belediyespor DER 26
18 Turk Metal Kirikkale TMK 23
groep 3
Zat 29 Apr
Sakaryaspor
3-1
Maltepespor
Payas
0-2
Ankara Adliyespor
Elazig
4-1
Yeni
Orhangazispor
1-2
Bayrampasaspor
Darica G.Birligi
6-2
Muğlaspor
Orduspor
2-1
Tarsus Idman Yurdu
Sultanbeyli
2-0
Bergama
Denizli
1-3
Belediye
Afjet Afyonspor
0-1
Trabzon
team / Points
1 Afjet Afyonspor AAF 76
2 Sakaryaspor SAK 68
3 Darica G.Birligi DAR 68
4 Yeni Diyarbakirspor YEN 60
5 Bayrampasaspor BAY 56
6 Elazig Belediyespor ELA 54
7 Trabzon Duzyurtspor TRA 50
8 Tarsus Idman Yurdu TAR 48
9 Ankara Adliyespor ANK 42
 
10 Muğlaspor MUL 42
11 Orhangazispor ORH 41
12 Sultanbeyli Belediyespor SUL 40
13 Bergama Belediyespor BER 39
14 Belediye Bingölspor K. BEL 38
15 Payas PAY 35
16 Maltepespor MAL 32
17 Denizli Belediyespor DEN 22
18 Orduspor ORD 20
Copa Libertadores groep 1 »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
At. Nacional
3 - 1
Barcelona Guayaquil INFO
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Estudiantes Plata
1 - 0
Botafogo INFO
Copa Libertadores groep 3 »
Vr 26 Mei
00:30 Afgewerkt
River Plate
1 - 2
Independiente Medellin INFO
Vr 26 Mei
00:30 Afgewerkt
CS Emelec
3 - 0
FBC Melgar INFO
Copa Libertadores groep 8 »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Guaraní Asunción
0 - 0
Deportes Iquique INFO
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Grêmio Porto Ale.
4 - 0
Zamora FC INFO
Apertura Colombia »
Vr 26 Mei
02:45 Afgewerkt
Patriotas Boyacá
3 - 1
Envigado INFO
Liga MX Finals »
Vr 26 Mei
04:00 Afgewerkt
Tigres UANL
2 - 2
Chivas Guadalajara INFO
Segunda Division »
Vr 26 Mei
20:00
Levante
20:00
UCAM Murcia
Friendly »
Copa Argentina »
Vr 26 Mei
02:10 Afgewerkt
Vélez Sarsfield
1 - 0
Leandro N. Alem INFO
MLS »
Vr 26 Mei
02:30 Afgewerkt
Chicago Fire
2 - 1
FC Dallas INFO
CSL »
Serie B Playoffs »
Vr 26 Mei
20:30
Carpi
20:30
Frosinone
2. Liga - Play Offs »
Liga I groep 2 »
1. HNL »
Vr 26 Mei
20:00
RNK Split
20:00
Osijek
Vr 26 Mei
20:00
Cibalia Vinkovci
20:00
Lokomotiva
Vr 26 Mei
18:00
NK Slaven Belupo
18:00
Hajduk Split
A PFG groep 5 »
Premier League groep 2 »
Torneo de Transición Bolivia »
Premier League »
Vr 26 Mei
18:00
Krumkachy
18:00
Isloch
Vr 26 Mei
19:00
Vitebsk
19:00
BATE Borisov
Vr 26 Mei
17:00
FK Gorodeya
17:00
Neman Grodno
Soccer League »
Premier League »
Vr 26 Mei
20:45
Bray Wanderers
20:45
Sligo Rovers
Vr 26 Mei
20:45
Cork City
20:45
Shamrock Rovers
Vr 26 Mei
20:45
Drogheda United
20:45
Derry City
Vr 26 Mei
20:45
Galway United
20:45
Bohemian FC
Vr 26 Mei
20:45
St Patrick's
20:45
Dundalk
Vr 26 Mei
21:00
Finn Harps
21:00
Limerick
Botola Pro »
PFL »
Vr 26 Mei
13:00
Mash'al
13:00
Obod
Vr 26 Mei
13:00
Metalourg
13:00
Nasaf
Vr 26 Mei
13:00
Pakhtakor
13:00
Sogdiana
Vr 26 Mei
13:00
Kokand 1912
13:00
Buxoro
Vr 26 Mei
13:00
Dinamo Samarqand
13:00
Qizilqum
Primera A 1 Phase »
Virsliga »
Vr 26 Mei
18:00
Babīte
18:00
FK Liepāja
1. Liga »
Oberliga groep 8 »
Vr 26 Mei
19:00
Eintracht Rheine
19:00
SC Hassel
Oberliga groep 10 »
Vr 26 Mei
19:00
Hennef 05
19:00
VfL Rheinbach
Vr 26 Mei
20:00
Inde Hahn
20:00
Wegberg-Beeck
Ligue 1 »
Vr 26 Mei
17:00
El Harrach
17:00
CS Constantine
Elite ONE »
Vr 26 Mei
16:30
Cotonsport
16:30
Unisport Bafang
3. Liga Checa groep 2 »
Vr 26 Mei
18:00
Hanácká
18:00
Slovácko II
Liga III groep 1 »

Follow BeSoccer on Facebook