We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Allsvenskan
Zat 20 Mei
Östersunds FK
2-1
Kalmar
Halmstads
0-0
Orebro SK
Zo 21 Mei
AFC Eskilstuna
0-0
Häcken
Sirius
1-1
Hammarby IF
Malmö
1-2
Norrköping
Ma 22 Mei
GIF Sundsvall
0-4
IFK Göteborg
Elfsborg
3-0
Jönköpings
Djurgårdens
0-1
AIK Solna
team / Points
1 Malmö MFF 21
2 Norrköping NOR 20
3 Häcken HÄC 17
4 AIK Solna AIK 17
5 Sirius SIR 16
6 Djurgårdens DJU 15
7 Östersunds FK OST 15
8 Hammarby IF HIF 14
 
9 Elfsborg ELF 14
10 IFK Göteborg GÖT 13
11 Jönköpings Södra JON 13
12 GIF Sundsvall GIF 11
13 Orebro SK ORE 9
14 Halmstads HAL 6
15 Kalmar KAL 5
16 AFC Eskilstuna AFC 4
Superettan
Do 25 Mei
Örgryte
19:00
Varnamo
Zat 27 Mei
Norrby
16:00
IK Frej
Varberg
16:00
Falkenbergs
Dalkurd FF
16:00
Åtvidabergs
Degerfors
18:00
GAIS
Zo 28 Mei
Trelleborgs FF
15:00
Osters IF
Gefle
17:00
Brommapojkarna
Ma 29 Mei
Helsingborgs
19:00
Syrianska FC
team / Points
1 Brommapojkarna BRO 22
2 Helsingborgs HEL 19
3 Dalkurd FF DAL 17
4 Osters IF OIF 14
5 Trelleborgs FF TRE 13
6 Varberg VAR 13
7 Falkenbergs FAL 12
8 Degerfors DEG 12
 
9 GAIS GAI 12
10 Örgryte ORG 12
11 Syrianska FC SYR 11
12 Varnamo IFK 10
13 Åtvidabergs ATV 8
14 Norrby NOR 8
15 IK Frej IKF 7
16 Gefle GEF 5
groep 1
Zat 27 Mei
Sollentuna
16:00
Sandvikens IF
Zo 28 Mei
IK Brage
15:00
IFK Luleå
Arameiska
16:00
Team Thoren
Carlstad United
16:00
Västerås SK
Umeå
16:00
Nykoping
Assyriska
16:00
Akropolis
Enskede
17:00
Vasalunds IF
team / Points
1 IK Brage IKB 18
2 Västerås SK VAS 13
3 Sollentuna SOL 13
4 Arameiska / Syrianska ASI 11
5 Akropolis AKR 10
6 Team Thoren THO 9
7 Vasalunds IF VAS 8
 
8 Carlstad United CAR 8
9 Umeå UME 8
10 Assyriska ASS 5
11 IFK Luleå IFK 4
12 Sandvikens IF SAN 3
13 Nykoping NYK 3
14 Enskede ENS 3
groep 2
Do 25 Mei
Skovde AIK
16:00
Oskarshamns AIK
Zat 27 Mei
Qviding FIF
16:00
IK Oddevold
Utsiktens BK
16:00
Karlskrona
Zo 28 Mei
Mjällby
16:00
Husqvarna
Ängelholm
16:00
Landskrona
Ljungskile
17:00
Assyriska BK
Ma 29 Mei
Rosengård
19:00
Kristianstad FF
team / Points
1 Ängelholm ANG 14
2 Landskrona LAN 14
3 Oskarshamns AIK OSK 12
4 Ljungskile LJU 11
5 Utsiktens BK UTS 10
6 Mjällby MJÄ 10
7 Karlskrona KAR 10
 
8 Assyriska BK ASS 9
9 IK Oddevold IKO 7
10 Skovde AIK SKO 7
11 Kristianstad FF KRI 5
12 Qviding FIF QVI 4
13 Husqvarna HFF 3
14 Rosengård ROS 1
groep 1
Wo 24 Mei
Grebbestad
3-1
Vänersborgs IF
Uddevalla
3-0
Lerum
Trollhattan FC
4-1
Lidköping
Vänersborgs FK
3-0
Stenungsund
Do 25 Mei
Vårgårda
15:00
FBK Karlstad
Nordvärmland
16:00
Skoftebyn
Karlstad BK
17:00
Gauthiod
team / Points
1 Grebbestad GRE 20
2 Vänersborgs FK VFK 19
3 Karlstad BK KAR 17
4 Trollhattan FC TRO 17
5 Gauthiod GAU 14
6 Stenungsund STE 11
7 Vårgårda VAG 10
 
8 Uddevalla UDD 8
9 Nordvärmland NOR 6
10 Skoftebyn SKO 6
11 Lidköping LID 6
12 FBK Karlstad FBK 5
13 Vänersborgs IF VAN 5
14 Lerum LIS 3
groep 2
Din 23 Mei
Syrianska IF
0-3
BK Forward
Wo 24 Mei
Habo
2-1
Sundbyberg
Lidingö
1-1
Norrtälje
Do 25 Mei
Gute
13:00
Aspudden-Tellus
Skiljebo
14:00
Karlslund
Gamla Upsala
16:00
Eskilstuna City
Karlberg
17:00
Strömsberg
team / Points
1 BK Forward BKF 20
2 Skiljebo SKI 17
3 Karlslund KAR 16
4 Lidingö LID 14
5 Karlberg KAL 14
6 Gute GUT 12
7 Aspudden-Tellus ASP 11
 
8 Gamla Upsala GAM 9
9 Eskilstuna City ESK 8
10 Strömsberg STR 5
11 Sundbyberg SUN 5
12 Norrtälje NOR 4
13 Habo HAB 4
14 Syrianska IF SYR 3
groep 3
Do 25 Mei
Valbo
14:00
Boden
IFK Timra
14:00
Täfteå
Hudiksvall
15:00
Anundsjö
IFK Östersund
15:00
Bollnas
Skellefteå
16:00
Piteå
Gällivare
16:00
Söderhamn
Härnösand
17:00
Morön
team / Points
1 Skellefteå SKE 18
2 IFK Timra IFK 16
3 Piteå PIT 14
4 Hudiksvall HUD 13
5 IFK Östersund OST 13
6 Boden BOD 11
7 Härnösand HAR 10
 
8 Morön MOR 9
9 Bollnas BGF 7
10 Valbo VAL 7
11 Anundsjö ANU 5
12 Söderhamn SOD 5
13 Täfteå TAF 4
14 Gällivare Malmbergets GAL 4
groep 4
Wo 24 Mei
Assyriska IF
0-2
Örebro Syrianska
Haninge
1-0
Rynninge
Do 25 Mei
Kumla
15:00
Boo FK
Huddinge
15:00
Sleipner
Södertälje
15:00
Värmbols
Sylvia
16:00
Värmdö
Motala
16:00
Linköping City
team / Points
1 Sleipner SLE 15
2 Haninge HAN 15
3 Värmdö VAR 14
4 Sylvia SYL 14
5 Linköping City LIN 13
6 Rynninge RYN 13
7 Motala MOT 10
 
8 Örebro Syrianska ORE 9
9 Södertälje SOD 9
10 Kumla KUM 8
11 Boo FK BFF 7
12 Huddinge HUD 6
13 Värmbols VAR 4
14 Assyriska IF ASS 2
groep 5
Din 23 Mei
Sävedalen
0-0
Varbergs GIF
Lindome
3-1
Torslanda IK
Wo 24 Mei
Dalstorps
1-0
Halmia
Tenhult
1-5
Tvååker
Do 25 Mei
Eskilsminne
14:00
Vinbergs
Ullared
14:00
Hittarp
Höganäs
15:00
Assyriska Turab
team / Points
1 Tvååker TVA 19
2 Sävedalen SAV 16
3 Lindome LIN 14
4 Dalstorps DAL 14
5 Vinbergs VIN 13
6 Eskilsminne ESK 12
7 Halmia ISH 12
 
8 Hittarp HIT 11
9 Höganäs HGA 10
10 Torslanda IK TIK 9
11 Ullared ULL 7
12 Varbergs GIF VAR 6
13 Assyriska Turab AST 5
14 Tenhult TEN 1
groep 6
Wo 24 Mei
Torns
1-0
Prespa Birlik
IFK Malmö
2-1
IFK Hässleholm
Lindsdal
0-2
Räppe
Hässleholms IF
3-2
Asarum
Österlen
4-0
Lund
Do 25 Mei
Nybro
15:00
Kvarnby
Vimmerby
15:00
Berga
team / Points
1 Österlen OST 16
2 Hässleholms IF HAS 16
3 Torns TOR 15
4 IFK Malmö MAL 15
5 Berga BER 13
6 Prespa Birlik PRE 13
7 Lindsdal LIN 13
 
8 Lund LBK 12
9 Räppe RAP 8
10 Vimmerby VIM 7
11 Asarum ASA 6
12 IFK Hässleholm IFK 6
13 Kvarnby KVA 5
14 Nybro NYB 5

Follow BeSoccer on Facebook