We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. SNL
Zat 15 Jul
Rudar Velenje
-
Domžale
Ankaran Hrvatini
-
Triglav
Maribor
-
Aluminij
Krsko Posavje
-
Gorica
NK Olimpija 2005
-
Celje
team / Points
1 Rudar Velenje RUD 0
2 Triglav TRI 0
3 Aluminij ALU 0
4 Gorica GOR 0
5 Domžale DOM 0
 
6 NK Olimpija 2005 OLI 0
7 Krsko Posavje KRS 0
8 Maribor MAR 0
9 Ankaran Hrvatini AHS 0
10 Celje CEL 0
1. SNL
Zat 27 Mei
FC Koper
0-1
Gorica
Maribor
1-0
Krsko Posavje
Rudar Velenje
0-0
Radomlje
Domžale
1-4
Celje
NK Olimpija 2005
1-0
Aluminij
team / Points
1 Maribor MAR 73
2 Gorica GOR 60
3 NK Olimpija 2005 OLI 60
4 Domžale DOM 56
5 Celje CEL 55
 
6 FC Koper FCK 50
7 Rudar Velenje RUD 41
8 Krsko Posavje KRS 39
9 Aluminij ALU 38
10 Radomlje RAD 13
2. SNL
Vr 26 Mei
Triglav
5-1
NK Dob
Zat 27 Mei
Brda Dobrovo
3-0
Krka
Zarica Kranj
2-3
Brežice
NK Verzej
4-0
Ankaran Hrvatini
team / Points
1 Triglav TRI 61
2 NK Dob NKD 54
3 Ankaran Hrvatini AHS 45
4 Brežice BRE 36
5 NS Drava DRA 31
 
6 Brda Dobrovo BRD 26
7 Zarica Kranj KRA 23
8 Krka KRK 22
9 NK Verzej NKV 20
10 Zavrč ZAV 3
2. SNL
Zo 06 Aug
Zarica Kranj
-
NS Drava
Fužinar
-
Mura
Radomlje
-
Tabor Sežana
Ilirija
-
Krka
NK Rogaška
-
ASK Bravo
NK Nafta Lendava
-
NK Dob
NK Verzej
-
Dekani
Brežice
-
Brda Dobrovo
team / Points
1 Zarica Kranj KRA 0
2 Mura NSM 0
3 Tabor Sežana TAS 0
4 Krka KRK 0
5 ASK Bravo BRA 0
6 NK Dob NKD 0
7 Dekani DEK 0
8 NS Drava DRA 0
 
9 Brežice BRE 0
10 NK Verzej NKV 0
11 NK Nafta Lendava NKN 0
12 NK Rogaška ROG 0
13 Ilirija ILI 0
14 Radomlje RAD 0
15 Fužinar FUZ 0
16 Brda Dobrovo BRD 0
groep 1
Vr 26 Mei
Jevnica
1-5
Brinje-Grosuplje
Garmin Sencur
1-2
Zagorje
Zat 27 Mei
Šobec Lesce
1-9
Ilirija
Ivančna Gorica
6-4
Rudar Trbovlje
Sava Kranj
2-0
Velesovo
Kolpa
1-1
Komenda
Bled Hirter
1-2
ASK Bravo
team / Points
1 ASK Bravo BRA 66
2 Ilirija ILI 61
3 Bled Hirter BHI 56
4 Ivančna Gorica IVA 48
5 Zagorje ZAG 43
6 Garmin Sencur GAR 38
7 Komenda KOM 34
 
8 Sava Kranj SKR 30
9 Brinje-Grosuplje BRI 29
10 Kolpa KOL 25
11 Rudar Trbovlje RUD 24
12 Šobec Lesce SLE 22
13 Velesovo VEL 18
14 Jevnica JEV 14
groep 2
Zo 28 Mei
Ljutomer
1-0
Bogojina
Hotiza
1-0
Lesoplast
Mura
3-0
Odranci
Turnišče
0-1
NK Grad
Tromejnik
1-1
Rakičan
Beltinci
5-0
Čarda Martjanci
NK Nafta Lendava
4-1
NK Polana
team / Points
1 NK Nafta Lendava NKN 65
2 Mura NSM 63
3 Odranci ODR 60
4 Beltinci BEL 49
5 Ljutomer LJU 41
6 Tromejnik TRO 37
7 Hotiza HOT 33
 
8 Čarda Martjanci CAR 31
9 NK Polana POL 30
10 Rakičan RAK 28
11 NK Grad GRA 25
12 Bogojina BOG 25
13 Turnišče TUR 22
14 Lesoplast Križevci LES 12
groep 3
Vr 26 Mei
Šmarje Jelšah
3-2
Maribor II
Zat 27 Mei
Dobrovce
1-3
Mons Claudius Rog.
NK Rogaška
3-1
Dravinja Kostroj
Brunšvik
0-1
Lenart
SD Videm
3-0
Šampion Celje
Smartno 1928
1-5
Korotan Prevalje
Zo 28 Mei
Dravograd
0-1
Fužinar
team / Points
1 Maribor II MAR 66
2 NK Rogaška ROG 54
3 Fužinar FUZ 42
4 Dravograd DRA 41
5 Korotan Prevalje KOR 40
6 NK Mons Claudius Rogatec MCR 39
7 Šmarje pri Jelšah SPJ 38
 
8 ND Dravinja Kostroj TOL 36
9 Šampion Celje CEL 33
10 SD Videm VID 29
11 Dobrovce DOB 29
12 Lenart LEN 27
13 Brunšvik BRU 26
14 Smartno 1928 SMA 14
Confederations Cup groep 1 »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Mexico
1 - 1
Rusland Videos
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Nieuw Zeeland
0 - 1
Portugal
Primera Division »
Friendly »
Zat 24 Jun
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 34'
Zelzate
0 - 3
Lokeren
Zat 24 Jun
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Zat 24 Jun
16:30 Ruststand
Velke Hamry
0 - 4
Jablonec
Zat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Zat 24 Jun
16:30 Ruststand
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
St. Gallen
1 - 1
Rheindorf Altach
Zat 24 Jun
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Zat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Randers
3 - 0
Skive INFO
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 73'
Voorwaarts
0 - 2
KV Oostende
Zat 24 Jun
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Zat 24 Jun
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Zat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 75'
Kukësi
0 - 6
Wolfsberger AC
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 33'
Wiener Neustadt
0 - 0
LASK Linz
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 33'
Chiasso
0 - 2
Sion
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 31'
Rüti 1930
0 - 3
Zurich
Zat 24 Jun
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Zat 24 Jun
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Amkar Perm
1 - 0
Aluminij
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Zat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Zat 24 Jun
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Zat 24 Jun
12:00 Afgewerkt
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Zat 24 Jun
14:30 Afgewerkt
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Zat 24 Jun
15:30 Afgewerkt
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 34'
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
FC Spartak Trnava
Zat 24 Jun
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Zat 24 Jun
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Zat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Zat 24 Jun
02:00 Afgewerkt
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Zat 24 Jun
03:00 Afgewerkt
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Zat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Zat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Zat 24 Jun
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Zat 24 Jun
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Zat 24 Jun
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Apertura Uruguay groep 2 »
Zat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Zat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Zat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Zat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Zat 24 Jun
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Eliteserien »
Serie B Brazil »
Zat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Zat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Zat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Zat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Zat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Zat 24 Jun
01:30 Afgewerkt
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Zat 24 Jun
00:15 Afgewerkt
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Zat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Zat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Zat 24 Jun
01:00 Afgewerkt
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Zat 24 Jun
02:15 Spelen 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 67'
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Torpedo Zhodino
0 - 1
Shakhtyor Salihorsk
Zat 24 Jun
18:00
Gomel
18:00
Minsk
League One »
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Zat 24 Jun
09:00 Afgewerkt
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Zat 24 Jun
13:30 Afgewerkt
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Zat 24 Jun
13:45 Afgewerkt
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Almirante Brown
1 - 0
Excursionistas
Zat 24 Jun
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Zat 24 Jun
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Zat 24 Jun
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Zat 24 Jun
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Zat 24 Jun
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Zat 24 Jun
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Zat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C groep 1 »
Zat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Zat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook