We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
6

Alle competities en wedstrijden in Noorwegen

1. Division
Zat 27 Mei
Start Kristiansand
15:00
Jerv
Zo 28 Mei
FK Bodo Glimt
18:00
Mjøndalen
Elverum
18:00
Levanger
Fredrikstad FK
18:00
FK Arendal
Kongsvinger
18:00
Florø
Sandnes Ulf
18:00
Ull Kisa
Tromsdalen
18:00
Ranheim
Åsane
18:00
Strømmen
team / Points
1 FK Bodo Glimt FKB 22
2 Ranheim RAN 21
3 Sandnes Ulf SAN 20
4 IK Start Kristiansand IKS 16
5 Ull Kisa ULL 16
6 Mjøndalen MJO 14
7 Åsane ASA 12
8 Levanger LEV 11
 
9 Strømmen STR 11
10 Elverum ELV 10
11 Tromsdalen TRO 9
12 Fredrikstad FK FFK 7
13 FK Arendal FKA 7
14 Kongsvinger KON 6
15 Jerv JER 6
16 Florø FLO 4
groep 1
Zat 27 Mei
Grorud
16:00
Follo
Zo 28 Mei
Brumunddal
14:00
Alta IF
Kjelsås
15:00
Skeid
Hamarkameratene
15:00
Raufoss
Finnsnes
16:00
Bærum
Asker
16:00
Nybergsund
Ma 29 Mei
KFUM
19:00
Vålerenga II
team / Points
1 Hamarkameratene HAM 16
2 Alta IF ALT 14
3 Skeid SKE 13
4 Grorud GRO 12
5 Raufoss RAU 11
6 Bærum BAR 9
7 Vålerenga II VAL 9
 
8 Finnsnes FIN 7
9 Follo FOL 7
10 Nybergsund Il-Trysil NYB 6
11 Kjelsås KJE 5
12 Asker ASK 4
13 Brumunddal BRU 3
14 KFUM KFU 1
groep 2
Zat 27 Mei
Vard
15:00
Hønefoss
Fana
16:00
Notodden
Zo 28 Mei
Odd II
15:00
Vidar
Hødd
15:00
Nest-Sotra
Bryne
16:00
Vindbjart
Fram Larvik
16:00
Byåsen
Nardo
16:00
Egersund
team / Points
1 Nardo NAR 15
2 Nest-Sotra NES 14
3 Bryne BRY 12
4 Hødd HOD 11
5 Vidar VID 9
6 Notodden NOT 8
7 Vard VAR 8
 
8 Fram Larvik FRA 8
9 Egersund EGE 7
10 Byåsen BYA 7
11 Hønefoss HON 6
12 Vindbjart VIN 4
13 Fana FAN 2
14 Odd II ODD 1
groep 1
Do 25 Mei
Vestfossen
15:00
Ullern
Zat 27 Mei
Ørn Horten
16:00
Holmen
Drøbak / Frogn
16:00
Oppsal
Zo 28 Mei
Kvik Halden
18:00
Moss
Ma 29 Mei
Kråkerøy
19:30
Sarpsborg 08 II
Din 30 Mei
Østsiden
19:00
Odd III
Sprint-Jeløy
19:00
Strømsgodset II
team / Points
1 Moss MOS 15
2 Strømsgodset II STR 12
3 Oppsal OPP 12
4 Drøbak / Frogn DRO 11
5 Ørn Horten ORN 10
6 Sarpsborg 08 II SAR 10
7 Kråkerøy KRA 10
 
8 Kvik Halden KVI 8
9 Østsiden OST 6
10 Holmen HOL 6
11 Vestfossen VIF 6
12 Sprint-Jeløy SJE 5
13 Ullern ULL 3
14 Odd III ODS 1
groep 2
Zat 27 Mei
Frigg
14:00
Redalen
Gjøvik-Lyn
15:00
Lokomotiv Oslo
FC Lyn Oslo
16:00
Valdres FK
Korsvoll IL
16:00
Eidsvold TF
Flisa
16:00
IF Ready
Ma 29 Mei
Lillehammer
18:00
Stabæk II
Tynset
19:30
Raufoss II
team / Points
1 Korsvoll IL KOL 18
2 Stabæk II STA 18
3 Frigg FRI 12
4 FC Lyn Oslo LYN 12
5 IF Ready IFR 9
6 Tynset TYN 9
7 Lillehammer FFL 8
 
8 Valdres FK VAL 7
9 Eidsvold TF EID 6
10 Lokomotiv Oslo LOK 6
11 Flisa FFK 6
12 Gjøvik-Lyn GJO 4
13 Redalen REI 2
14 Raufoss II RAU 2
groep 3
Wo 24 Mei
Sola Fotball
19:00
Lura IL
Do 25 Mei
Madla
18:00
Viking FK II
Zat 27 Mei
FK Tønsberg
13:00
Staal Jørpeland
Halsen
13:00
Bryne II
Express
15:00
Flekkerøy
Pors Grenland
18:00
Brodd
Ma 29 Mei
IK Start II
17:00
Sandnes Ulf II
team / Points
1  IK Start II IKS 16
2 Flekkerøy FLE 15
3 Pors Grenland POR 12
4 Staal Jørpeland SJI 12
5 Brodd BRO 10
6 Madla MAI 9
7 Viking FK II VIK 8
 
8 Sola Fotball SOL 7
9 Bryne II BRY 7
10 FK Tønsberg FKT 6
11 Halsen HIF 5
12 Sandnes Ulf II SAN 4
13 Express IEX 4
14 Lura IL LUR 3
groep 4
Zat 27 Mei
Haugesund II
14:00
Fjora
Brattvåg
14:00
Spjelkavik
Os Turn
14:00
Sotra
Zo 28 Mei
Fyllingsdalen
16:00
Førde
Lysekloster
17:00
SK Herd
Ma 29 Mei
Stord
16:00
Aalesund II
Brann II
19:00
Varegg
team / Points
1 Lysekloster LYS 15
2 Brattvåg BRA 14
3 Varegg VAR 13
4 Sotra SSK 13
5 Fyllingsdalen FYL 12
6 Brann II BRA 9
7 Spjelkavik SPJ 9
 
8 SK Herd HER 8
9 Os Turn OTF 7
10 Aalesund II AAL 4
11 Fjora FFK 4
12 Stord STO 4
13 Førde FOR 4
14 Haugesund II HAU 1
groep 5
Vr 26 Mei
Steinkjer
18:00
Molde FK II
Zat 27 Mei
Mo IL
14:00
Kolstad
Træff
16:00
Sverresborg
Mosjøen
16:00
Orkla
Stjørdals-Blink
16:00
Rødde FK
Zo 28 Mei
Junkeren
16:00
Verdal
Ma 29 Mei
Rosenborg II
19:00
Strindheim
team / Points
1 Stjørdals-Blink STB 13
2 Molde FK II MOL 12
3 Kolstad KOL 12
4 Verdal VER 11
5 Rødde FK ROD 10
6 Strindheim STR 10
7 Junkeren IKJ 10
 
8 Mo IL MOI 10
9 Træff TRA 9
10 Rosenborg II ROS 8
11 Steinkjer STE 7
12 Sverresborg SVE 3
13 Orkla ORK 3
14 Mosjøen MOS 3
groep 6
Zat 27 Mei
Harstad
16:00
Salangen
Funnefoss Vormsund
16:00
Skedsmo
Zo 28 Mei
Tromso 2
15:00
Sortland
Lillestrom II
15:30
Senja
Alta II
16:00
Skjervøy
Skjetten
16:00
Mjølner
Lørenskog
17:00
Fløya
team / Points
1 Skedsmo SKE 18
2 Sortland SOI 13
3 Mjølner MJO 12
4 Skjetten SKJ 11
5 Lørenskog LOR 10
6 Harstad HAR 10
7 Fløya FLO 9
 
8 Salangen SAL 7
9 Senja SEN 6
10 Tromso 2 TRO 5
11 Funnefoss / Vormsund FVI 5
12 Alta II ALT 4
13 Skjervøy SIK 4
14 Lillestrom II LIL 3

Follow BeSoccer on Facebook