We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Ligue 1 »
Zat 21 Okt
20:00
Amiens SC
20:00
Girondins Bordeaux
Zat 21 Okt
20:00
Angers SCO
20:00
Toulouse
Zat 21 Okt
20:00
Metz
20:00
Dijon FCO
Zat 21 Okt
17:00
Monaco
17:00
Caen
Zat 21 Okt
20:00
Nantes
20:00
Guingamp
Zat 21 Okt
20:00
Rennes
20:00
Lille
Ligue 2 »
Zat 21 Okt
15:00
Lens
15:00
Stade de Reims
Ligue 1
Vr 20 Okt
Saint Etienne
0-1
Montpellier
Zat 21 Okt
Monaco
17:00
Caen
Amiens SC
20:00
Girondins Bordeaux
Rennes
20:00
Lille
Nantes
20:00
Guingamp
Metz
20:00
Dijon FCO
Angers SCO
20:00
Toulouse
Zo 22 Okt
Nice
15:00
Strasbourg
Troyes
17:00
Olympique Lyonnais
Olympique
21:00
PSG
Team / Points
1 PSG PSG 25
2 Monaco MON 19
3 Olympique Marseille MAR 17
4 Saint Etienne ASS 17
5 Nantes NAN 17
6 Olympique Lyonnais LYO 16
7 Girondins Bordeaux GIR 16
8 Montpellier MPL 15
9 Caen CAE 15
10 Guingamp GUI 13
 
11 Angers SCO ANG 12
12 Troyes TRO 12
13 Toulouse TFC 11
14 Nice NIC 10
15 Rennes REN 6
16 Lille LIL 6
17 Amiens SC AMI 6
18 Strasbourg STR 6
19 Dijon FCO DIJ 6
20 Metz MET 3
Ligue 2
Vr 20 Okt
Tours
0-1
Sochaux
Orléans
1-2
Lorient
Niort
2-0
Bourg-Péronnas
Nîmes
4-0
Stade Brestois
Nancy
2-2
Clermont
Le Havre
1-1
Chateauroux
Paris FC
3-2
Valenciennes
Auxerre
2-1
Quevilly
Zat 21 Okt
Lens
15:00
Stade de Reims
Ma 23 Okt
Ajaccio
20:45
Gazélec Ajaccio
Team / Points
1 Stade de Reims REI 24
2 Ajaccio AJA 23
3 Paris FC PFC 23
4 Nîmes NÎM 22
5 Lorient LOR 22
6 Clermont CLE 21
7 Stade Brestois BRE 21
8 Le Havre LHA 20
9 Niort NIO 18
10 Valenciennes VAL 17
 
11 Auxerre AUX 17
12 Sochaux FCS 17
13 Chateauroux CHA 16
14 Orléans ORL 15
15 Gazélec Ajaccio GAZ 15
16 Nancy ASN 14
17 Bourg-Péronnas BOU 12
18 Lens LEN 9
19 Quevilly QUE 5
20 Tours TOU 2
groep 2
Zat 14 Okt
Olympique Lyon II
2-3
Andrézieux
Villefranche
3-2
PSG II
Annecy
3-1
Épinal
Belfort
4-0
Le Puy
Raon-l'Etape
0-1
Montceau
Saint-Priest
1-2
Saint-Louis Neuweg
Schiltigheim
3-0
Monts Or Azergues
Yzeure
3-2
Jura Sud
Team / Points
1 Andrézieux AND 21
2 Olympique Lyon II OLY 18
3 Annecy ANN 16
4 Épinal SPI 14
5 Saint-Louis Neuweg SAI 14
6 Belfort BEL 12
7 Schiltigheim SCH 12
8 Villefranche VIL 12
 
9 Jura Sud JUR 10
10 Montceau MON 10
11 Le Puy LPV 10
12 Saint-Priest SAI 9
13 Yzeure YZE 9
14 PSG II PSG 7
15 Monts Or Azergues MOA 5
16 Raon-l'Etape RAO 4
groep 4
Zat 14 Okt
Trelissac
3-0
Fontenay
Granville
1-1
Le Mans
Mantes
18:00
Lorient II
Romorantin
1-0
Boulogne-Billancou
Saint-Malo
0-0
Vitré
St-Pryvé
2-1
Stade Rennes II
Stade Briochin
2-2
Chartres
Limoges
3-1
Le Havre II
Team / Points
1 Le Mans LMU 22
2 Romorantin ROM 19
3 Saint-Malo SAI 16
4 Lorient II LOR 14
5 Chartres CHA 13
6 Stade Briochin STA 11
7 Vitré VIT 10
8 Limoges LIM 10
 
9 Le Havre II LEH 10
10 Boulogne-Billancourt BOU 9
11 Granville GRA 8
12 St-Pryvé St-Hilaire STP 8
13 Mantes MAN 6
14 Trelissac TRE 6
15 Stade Rennes II STA 5
16 Fontenay FON 3
groep 1
Zat 14 Okt
Ytrac
3-1
Thiers
Volvic
1-1
Limonest
Vaulx
1-0
Chambéry
Bourgoin-Jallieu
2-0
Aurillac Arpajon
Clermont II
3-1
Bourg Bresse
Montluçon
1-2
Chamalières
Zo 15 Okt
Saint-Étienne II
5-0
Ain Sud
Team / Points
1 Bourgoin-Jallieu BOU 16
2 Saint-Étienne II SAE 14
3 Clermont II CLE 14
4 Vaulx VAU 10
5 Aurillac Arpajon AUR 10
6 Chamalières CHA 10
7 Chambéry CHA 8
 
8 Volvic VOL 8
9 Bourg en Bresse II BEB 7
10 Thiers THI 6
11 Ytrac YTR 5
12 Limonest LIM 3
13 Montluçon MON 3
14 Ain Sud AIN 3
groep 2
Zat 14 Okt
Dijon II
1-0
Avallon CO
Auxerre II
0-2
Besancon FC
FC Gueugnon
2-2
Selongey
Louhans Cuiseaux
1-1
Saint Vit
Besancon RC
0-2
Sochaux II
Jura Dolois
1-0
Quetigny
Zo 15 Okt
Saint-Apollinaire
2-1
Clémenceau
Team / Points
1 Dijon II DIJ 21
2 Sochaux II SOC 15
3 Pontarlier PON 15
4 Besancon RC BRC 11
5 Besancon FC BFC 11
6 Auxerre II AUX 10
7 CS Louhans Cuiseaux CSL 10
8 Jura Dolois JUR 9
 
9 Saint-Apollinaire APO 7
10 Saint Vit SVU 7
11 FC Gueugnon FCG 6
12 Avallon CO AVA 5
13 Quetigny QUE 2
14 Selongey SEL 2
15 Clémenceau Besançon CLE 1
groep 3
Zat 14 Okt
Saint-Colomban
0-0
Ergué-Gaberic
Guingamp II
4-0
Pontivy
Brest II
5-2
Lannion
Tour d'Auvergne
1-1
Vilaine Atlantique
Dinan-Léhon
0-3
Plabennec
Vannes
4-0
Montagnarde
Zo 15 Okt
Guichen
1-0
Concarneau II
Team / Points
1 Plabennec PLA 18
2 Vannes VAN 16
3 Brest II BRE 15
4 Lannion LAN 10
5 Guichen GUI 10
6 Guingamp II GUI 9
7 Saint-Colomban Locminé LOC 8
 
8 Vilaine Atlantique VIL 8
9 Concarneau II CON 6
10 Montagnarde MON 6
11 Dinan-Léhon DIN 5
12 La Tour d'Auvergne LAT 4
13 Ergué-Gaberic ERG 4
14 Pontivy PON 1

Follow BeSoccer on Facebook