We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Meistriliiga
Ma 19 Jun
Tallinna Infonet
4-1
Trans
Sillamäe Kalev
1-1
Levadia
Flora
2-0
Kalju
Vr 30 Jun
Paide
18:30
Tulevik Viljandi
Zat 01 Jul
Tammeka
18:00
Pärnu Vaprus
team / Points
1 Flora FLO 47
2 Levadia LEV 43
3 Kalju KAL 36
4 Tallinna Infonet TIN 27
5 Trans TRA 24
 
6 Tammeka TAM 15
7 Paide PAI 15
8 Sillamäe Kalev SIK 13
9 Pärnu Vaprus PVA 7
10 Tulevik Viljandi TUL 7
Esiliiga
Do 15 Jun
FC Elva
0-1
Tallinna Kalev
Zat 17 Jun
Kuressaare
2-2
Welco Elekter
Maardu FC
1-0
Flora Tallinn II
Rakvere JK Tarvas
2-1
Tallinna Infonet
Levadia Tallinn
0-1
Tartu FC Santos
team / Points
1 Flora Tallinn II FLO 36
2 Tallinna Kalev TAL 31
3 Maardu FC MAA 30
4 Rakvere JK Tarvas RAK 29
5 Kuressaare KUR 27
 
6 Tallinna Infonet II TIN 23
7 Tartu FC Santos TFS 20
8 Levadia Tallinn II LEV 18
9 Welco Elekter WEL 8
10 FC Elva FCE 6
Segunda B Estonia
Wo 14 Jun
Joker
4-0
Tallinna Kalev II
Zo 18 Jun
Tammeka II
4-2
Paide II
Viimsi MRJK
3-0
K-Järve Järve
Vändra JK Vaprus
1-1
Nõmme Kalju II
Wo 12 Jul
Keila
18:00
Sillamäe Kalev
team / Points
1 Nõmme Kalju II NOM 32
2 K-Järve JK Järve JKJ 31
3 Keila KEI 29
4 Vändra JK Vaprus VAN 28
5 Joker JOK 27
 
6 Tammeka II TAM 20
7 Paide II PAI 19
8 Tallinna Kalev II TKA 15
9 Viimsi MRJK	VII 14
10 Sillamäe Kalev II SKA 9
groep 1
Zat 17 Jun
Tulevik II
1-6
Pärnu
Pärnu Vaprus II
0-4
Nõmme United
Zo 18 Jun
Ganvix
3-0
Flora III
Otepää
4-1
Raplamaa
Tabasalu Charma
6-0
Imavere Forss
Ma 19 Jun
Kuressaare II
5-1
Viimsi II
Zo 16 Jul
Torva
18:00
Saue JK
team / Points
1 Nõmme United NOM 35
2 Pärnu PAR 29
3 Saue JK SJK 24
4 Tabasalu Charma TAB 23
5 Ganvix GAN 23
6 Tulevik II TUL 22
7 Kuressaare II KUR 18
 
8 Pärnu Vaprus II PAR 17
9 Raplamaa RAP 16
10 Flora III FLO 15
11 Otepää OTE 15
12 Viimsi II VMR 8
13 Imavere Forss IMA 7
14 Torva TOR 7
groep 2
Zat 17 Jun
TJK Legion
6-2
Noorus-96
Võru
4-0
Maardu United
K-Järve Järve
0-4
Narva United
Zo 18 Jun
Ajax Lasnamäe
3-2
Tallinna Dünamo
Maardu II
2-4
Merkuur
Ararat
0-3
Levadia Tallin
JK Piraaja
3-1
Tartu Santos II
team / Points
1 Merkuur MER 29
2 TJK Legion TJK 28
3 Narva United NAR 28
4 Levadia Tallin III LEV 27
5 Noorus-96 NOO 26
6 Võru VOR 24
7 JK Piraaja PIR 19
 
8 Ajax Lasnamäe AJA 17
9 Tartu Santos II TFC 13
10 Tallinna Dünamo TDU 12
11 Maardu United MRU 12
12 Maardu II MST 9
13 Ararat FCA 8
14 K-Järve JK Järve II KJK 5
Confederations Cup groep 1 »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Mexico
1 - 1
Rusland Videos
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Nieuw Zeeland
0 - 1
Portugal
Primera Division »
Friendly »
Zat 24 Jun
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 34'
Zelzate
0 - 3
Lokeren
Zat 24 Jun
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Zat 24 Jun
16:30 Ruststand
Velke Hamry
0 - 4
Jablonec
Zat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Zat 24 Jun
16:30 Ruststand
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
St. Gallen
1 - 1
Rheindorf Altach
Zat 24 Jun
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Zat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Randers
3 - 0
Skive INFO
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 73'
Voorwaarts
0 - 2
KV Oostende
Zat 24 Jun
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Zat 24 Jun
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Zat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 75'
Kukësi
0 - 6
Wolfsberger AC
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 33'
Wiener Neustadt
0 - 0
LASK Linz
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 33'
Chiasso
0 - 2
Sion
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 31'
Rüti 1930
0 - 3
Zurich
Zat 24 Jun
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Zat 24 Jun
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Amkar Perm
1 - 0
Aluminij
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Zat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Zat 24 Jun
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Zat 24 Jun
12:00 Afgewerkt
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Zat 24 Jun
14:30 Afgewerkt
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Zat 24 Jun
15:30 Afgewerkt
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 34'
Maccabi Tel Aviv
0 - 0
FC Spartak Trnava
Zat 24 Jun
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Zat 24 Jun
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Zat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Zat 24 Jun
02:00 Afgewerkt
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Zat 24 Jun
03:00 Afgewerkt
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Zat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Zat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Zat 24 Jun
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Zat 24 Jun
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Zat 24 Jun
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Apertura Uruguay groep 2 »
Zat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Zat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Zat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Zat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Zat 24 Jun
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Eliteserien »
Serie B Brazil »
Zat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Zat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Zat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Zat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Zat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Zat 24 Jun
01:30 Afgewerkt
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Zat 24 Jun
00:15 Afgewerkt
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Zat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Zat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Zat 24 Jun
01:00 Afgewerkt
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Zat 24 Jun
02:15 Spelen 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 67'
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Torpedo Zhodino
0 - 1
Shakhtyor Salihorsk
Zat 24 Jun
18:00
Gomel
18:00
Minsk
League One »
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Zat 24 Jun
09:00 Afgewerkt
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Zat 24 Jun
13:30 Afgewerkt
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Zat 24 Jun
13:45 Afgewerkt
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 35'
Almirante Brown
1 - 0
Excursionistas
Zat 24 Jun
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Zat 24 Jun
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Zat 24 Jun
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Zat 24 Jun
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Zat 24 Jun
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Zat 24 Jun
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Zat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C groep 1 »
Zat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Zat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook