We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
VOETBAL SCORES | Denemarken
Superliga »
Zat 21 Okt
15:30
Silkeborg IF
15:30
SonderjyskE
2nd Division groep 1 »
Zat 21 Okt
13:00
B93
13:00
Frem
Zat 21 Okt
15:00
Skovshoved
15:00
Næstved
2nd Division groep 2 »
Zat 21 Okt
14:00
Greve
14:00
Middelfart
Zat 21 Okt
14:00
Marienlyst
14:00
Avarta
Zat 21 Okt
15:00
Næsby
15:00
Hellerup IK
Zat 21 Okt
15:00
Kolding IF
15:00
Dalum
2nd Division groep 3 »
Zat 21 Okt
15:00
Sydvest
15:00
IF Lyseng
Zat 21 Okt
15:00
Aarhus Fremad
15:00
VSK Aarhus
Zat 21 Okt
15:00
Jammerbugt
15:00
Odder
Denmark Series groep 1 »
Zat 21 Okt
13:00
Stenløse BK
13:00
Holbæk
Zat 21 Okt
13:00
Karlslunde
13:00
FA 2000
Zat 21 Okt
14:00
Taastrup FC
14:00
B 73 Slagelse
Zat 21 Okt
14:00
LSF
14:00
Kastrup
Denmark Series groep 2 »
Zat 21 Okt
13:00
GVI
13:00
KFUM Roskilde
Zat 21 Okt
13:00
B 1908
13:00
Vanløse
Zat 21 Okt
13:30
Fremad Valby
13:30
Avedøre
Zat 21 Okt
14:00
Skjold Birkerød
14:00
Odsherred
Zat 21 Okt
15:00
AB Tårnby
15:00
Virum Sorgenfri
Denmark Series groep 3 »
Zat 21 Okt
13:00
Tarup-Paarup
13:00
Oure
Zat 21 Okt
13:00
B 1913
13:00
Boldklubben 1909
Zat 21 Okt
14:00
Esbjerg II
14:00
Varde IF Elite
Zat 21 Okt
15:30
VSK Aarhus II
15:30
Sønderborg
Denmark Series groep 4 »
Zat 21 Okt
13:00
Vejgaard B
13:00
AaB II
Zat 21 Okt
13:00
Viby IF
13:00
Skanderborg
Zat 21 Okt
13:30
Hedensted
13:30
Randers Freja
Zat 21 Okt
14:00
Viborg II
14:00
Holstebro
Superliga
Vr 20 Okt
Midtjylland
4-2
AC Horsens
Zat 21 Okt
Silkeborg IF
15:30
SonderjyskE
Zo 22 Okt
Hobro
12:00
Nordsjaelland
Lyngby BK
14:00
Odense BK
FC Helsingør
16:00
Brøndby IF
Kobenhavn
18:00
AGF Aarhus
Ma 23 Okt
Randers
19:00
Aalborg BK
Team / Points
1 Midtjylland MID 28
2 Nordsjaelland FCN 26
3 Brøndby IF BIF 24
4 AC Horsens HOR 20
5 Hobro HOB 19
6 Kobenhavn FCK 18
7 Odense BK ODE 17
 
8 Aalborg BK AAL 15
9 Lyngby BK LYN 15
10 AGF Aarhus AGF 14
11 SonderjyskE SON 11
12 Silkeborg IF SIF 10
13 FC Helsingør FCH 9
14 Randers RAN 7
1st Division
Zo 22 Okt
Brabrand
14:30
Vendsyssel
Esbjerg
14:30
Fremad Amager
Roskilde
14:30
Fredericia
Skive
14:30
HB Køge
Thisted
14:30
Nykøbing FC
Vejle BK
14:30
Viborg FF
Team / Points
1 Thisted THI 27
2 Vejle BK VEJ 24
3 Vendsyssel VEN 23
4 Esbjerg ESB 20
5 Viborg FF VFF 19
6 HB Køge HBK 19
 
7 Roskilde ROS 17
8 Fremad Amager BFR 17
9 Fredericia FRE 16
10 Nykøbing FC LFA 13
11 Brabrand BRA 9
12 Skive SKI 7
groep 1
Vr 20 Okt
Hvidovre IF
3-3
Hillerød
AB Copenhagen
3-0
Brønshøj
Zat 21 Okt
B93
13:00
Frem
Skovshoved
15:00
Næstved
Team / Points
1 Hvidovre IF HVI 32
2 Skovshoved SKO 20
3 Næstved NAE 19
4 Frem FRE 16
 
5 AB Copenhagen AKA 12
6 B93 B93 12
7 Hillerød HIL 9
8 Brønshøj BRØ 9
groep 2
Zat 21 Okt
Greve
14:00
Middelfart
Marienlyst
14:00
Avarta
Næsby
15:00
Hellerup IK
Kolding IF
15:00
Dalum
Team / Points
1 Marienlyst MAR 23
2 Middelfart MID 21
3 Avarta AVA 20
4 Kolding IF KOL 20
 
5 Hellerup IK HEL 17
6 Dalum DAL 11
7 Greve GRE 11
8 Næsby NAS 2
groep 3
Zat 21 Okt
Sydvest
15:00
IF Lyseng
Aarhus Fremad
15:00
VSK Aarhus
Jammerbugt
15:00
Odder
Zo 22 Okt
Ringkøbing
13:30
Kjellerup
Team / Points
1 Jammerbugt JAM 22
2 Kjellerup KJE 22
3 Sydvest SYD 18
4 Ringkøbing RIN 16
 
5 Aarhus Fremad AAF 15
6 Odder ODD 13
7 VSK Aarhus VSK 10
8 IF Lyseng IFL 10
groep 1
Vr 20 Okt
Herlev
4-2
Fredensborg BI
Zat 21 Okt
Stenløse BK
13:00
Holbæk
Karlslunde
13:00
FA 2000
Taastrup FC
14:00
B 73 Slagelse
LSF
14:00
Kastrup
Team / Points
1 B 73 Slagelse B73 24
2 Herlev HER 24
3 Holbæk HOL 19
4 Stenløse BK STE 18
5 LSF LSF 16
 
6 FA 2000 FA2 16
7 Fredensborg BI FRE 12
8 Kastrup KAS 10
9 Karlslunde KAR 9
10 Taastrup FC TAA 9
groep 2
Zat 21 Okt
GVI
13:00
KFUM Roskilde
B 1908
13:00
Vanløse
Fremad Valby
13:30
Avedøre
Skjold Birkerød
14:00
Odsherred
AB Tårnby
15:00
Virum Sorgenfri
Team / Points
1 Vanløse VAN 19
2 Fremad Valby FRE 19
3 GVI GVI 18
4 Virum Sorgenfri VIR 16
5 Odsherred ODS 16
 
6 AB Tårnby ABT 16
7 Skjold Birkerød SKJ 15
8 B 1908 B19 11
9 KFUM Roskilde KFU 11
10 Avedøre AVE 9
groep 3
Zat 21 Okt
Tarup-Paarup
13:00
Oure
B 1913
13:00
Boldklubben 1909
Esbjerg II
14:00
Varde IF Elite
VSK Aarhus II
15:30
Sønderborg
Zo 22 Okt
Aarhus Fremad II
13:30
Kolding B
Team / Points
1 Tarup-Paarup TAR 25
2 Oure OFA 25
3 Boldklubben 1909 B19 20
4 Kolding B KOL 17
5 Aarhus Fremad II AAR 13
 
6 Varde IF Elite VAR 13
7 Sønderborg SON 13
8 VSK Aarhus II AAR 10
9 B 1913 BOL 9
10 Esbjerg II ESB 7
groep 4
Zat 21 Okt
Vejgaard B
13:00
AaB II
Viby IF
13:00
Skanderborg
Hedensted
13:30
Randers Freja
Viborg II
14:00
Holstebro
Zo 22 Okt
Vatanspor
13:00
Lystrup
Team / Points
1 Holstebro HOL 24
2 Vejgaard B VEJ 21
3 Hedensted HED 20
4 Viby IF VIB 17
5 Vatanspor VAT 16
 
6 Viborg II VFF 16
7 AaB II AAB 14
8 Lystrup LYS 14
9 Randers Freja RAN 6
10 Skanderborg SKA 4
groep 1
Ma 02 Okt
Brondby Reservas
14:00
Kobenhavn Reservas
Ma 09 Okt
Lyngby Reservas
3-1
Helsingør
Team / Points
1 Kobenhavn Reservas KOV 7
2 Lyngby Reservas LYN 7
 
3 Brondby Reservas BRO 3
4 FC Helsingør Reservas FHR 3

Follow BeSoccer on Facebook