We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
1. HNL
Vr 26 Mei
NK Slaven Belupo
1-2
Hajduk Split
RNK Split
0-1
Osijek
Cibalia Vinkovci
1-1
Lokomotiva
Zat 27 Mei
Inter Zapresic
0-3
Istra 1961
Dinamo Zagreb
5-2
Rijeka
team / Points
1 Rijeka RIJ 88
2 Dinamo Zagreb DZG 86
3 Hajduk Split HAJ 69
4 Osijek OSI 66
5 Lokomotiva LOK 44
 
6 Istra 1961 IST 39
7 NK Slaven Belupo SLA 38
8 Inter Zapresic INT 28
9 HNK Cibalia Vinkovci HNK 21
10 RNK Split SPL 18
2. HNL
Zo 28 Mei
HNK Gorica
1-1
Solin
HNK Sibenik
1-0
Rudes
Hrvatski
2-0
Novigrad
Zagreb
0-4
NK Radnik Sesvete
Imotski
2-0
Dinamo Zagreb II
NK Dugopolje
1-1
Lučko
team / Points
1 Rudes RUD 60
2 HNK Gorica HNK 57
3 Solin SOL 55
4 NK Radnik Sesvete NKR 52
5 Dinamo Zagreb II ZAG 47
6 NK Dugopolje NKD 46
 
7 HNK Sibenik HNK 45
8 Novigrad NOV 42
9 Lučko LUK 38
10 Hrvatski Dragovoljac HDR 36
11 Imotski IMO 31
12 Zagreb ZAG 29
groep 3
Zat 03 Jun
Vrapče Zagreb
2-1
Dubrava Zagreb
Maksimir Zagreb
2-4
Opatija
Zagorec
4-1
Stupnik
Vrbovec
1-2
NK Krk
Kustosija
5-1
Jadran Poreč
Segesta Sisak
1-3
Trnje
Vinogradar
4-0
Dugo Selo
Samobor
1-2
NK Hask
team / Points
1 Vinogradar VIN 66
2 Kustosija KUS 54
3 Trnje TRN 54
4 NK Krk KRK 50
5 Opatija OPA 49
6 Vrapče Zagreb VRA 44
7 Jadran Poreč JAP 43
8 NK Hask HAS 41
 
9 Dubrava Zagreb DUB 41
10 Maksimir Zagreb MAK 36
11 Segesta Sisak SEG 36
12 Vrbovec VRB 33
13 Dugo Selo DUG 33
14 Zagorec ZAG 32
15 Samobor SAM 28
16 Stupnik STU 23
Confederations Cup groep 1 »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Mexico
1 - 1
Rusland Videos
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Nieuw Zeeland
0 - 2
Portugal Videos
Primera Division »
Friendly »
Zat 24 Jun
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 40'
Zelzate
0 - 4
Lokeren
Zat 24 Jun
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Zat 24 Jun
16:30 Spelen 49'
Velke Hamry
0 - 7
Jablonec
Zat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Zat 24 Jun
16:30 Spelen 51'
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
St. Gallen
1 - 2
Rheindorf Altach
Zat 24 Jun
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Zat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Randers
3 - 0
Skive INFO
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 79'
Voorwaarts
0 - 2
KV Oostende
Zat 24 Jun
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Zat 24 Jun
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Zat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 81'
Kukësi
0 - 6
Wolfsberger AC
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 39'
Wiener Neustadt
0 - 0
LASK Linz
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 39'
Chiasso
0 - 2
Sion
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 37'
Rüti 1930
0 - 3
Zurich
Zat 24 Jun
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Zat 24 Jun
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Amkar Perm
1 - 0
Aluminij
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Zat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Zat 24 Jun
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Zat 24 Jun
12:00 Afgewerkt
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Zat 24 Jun
14:30 Afgewerkt
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Zat 24 Jun
15:30 Afgewerkt
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 40'
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
FC Spartak Trnava
Zat 24 Jun
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Zat 24 Jun
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Zat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Zat 24 Jun
02:00 Afgewerkt
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Zat 24 Jun
03:00 Afgewerkt
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Zat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Zat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Zat 24 Jun
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Zat 24 Jun
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Zat 24 Jun
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Apertura Uruguay groep 2 »
Zat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Zat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Zat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Zat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Zat 24 Jun
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Eliteserien »
Serie B Brazil »
Zat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Zat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Zat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Zat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Zat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Zat 24 Jun
01:30 Afgewerkt
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Zat 24 Jun
00:15 Afgewerkt
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Zat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Zat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Zat 24 Jun
01:00 Afgewerkt
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Zat 24 Jun
02:15 Spelen 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 73'
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Torpedo Zhodino
0 - 1
Shakhtyor Salihorsk
Zat 24 Jun
18:00
Gomel
18:00
Minsk
League One »
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Zat 24 Jun
09:00 Afgewerkt
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Zat 24 Jun
13:30 Afgewerkt
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Zat 24 Jun
13:45 Afgewerkt
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Almirante Brown
1 - 0
Excursionistas
Zat 24 Jun
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Zat 24 Jun
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Zat 24 Jun
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Zat 24 Jun
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Zat 24 Jun
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Zat 24 Jun
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Zat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C groep 1 »
Zat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Zat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook