We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
Pro League
Vr 28 Jul
Antwerp
20:30
Anderlecht
Zat 29 Jul
Lokeren
18:30
Club Brugge
AS Eupen
20:30
Zulte-Waregem
Genk
20:30
Waasland-Beveren
Charleroi
20:30
Kortrijk
Zo 30 Jul
Mechelen
14:30
Standard Liège
Sint-Truiden
18:30
KAA Gent
KV Oostende
20:30
Mouscron Peruwelz
team / Points
1 Antwerp ANT 0
2 Anderlecht AND 0
3 KAA Gent GEN 0
4 Zulte-Waregem ZUL 0
5 Waasland-Beveren WAA 0
6 Kortrijk KVK 0
7 Mouscron Peruwelz MOU 0
8 Standard de Liège SDL 0
 
9 KV Oostende OOS 0
10 Sint-Truiden STR 0
11 Mechelen KVM 0
12 Charleroi CHA 0
13 Genk GNK 0
14 AS Eupen EUP 0
15 Lokeren LOK 0
16 Club Brugge FCB 0
groep 2
Zo 21 Mei
Club Brugge
2-1
KAA Gent
Anderlecht
3-2
KV Oostende
Zulte-Waregem
2-2
Charleroi
team / Points
1 Anderlecht AND 52
2 Club Brugge FCB 45
3 KAA Gent GEN 41
 
4 KV Oostende OOS 37
5 Charleroi CHA 35
6 Zulte-Waregem ZUL 33
groep 3
Vr 19 Mei
Union
1-3
Waasland-Beveren
Standard Liège
2-0
Lierse SK
Sint-Truiden
7-0
Mechelen
Zat 20 Mei
KSV Roeselare
3-2
AS Eupen
Lokeren
1-1
Genk
Mouscron Peruwelz
0-1
Kortrijk
team / Points
2 Sint-Truiden STR 22
3 Mechelen KVM 16
5 Waasland-Beveren WAA 15
6 Standard de Liège SDL 14
9 Union Saint-Gilloise UNI 10
10 Lierse SK LIE 10
 
1 Genk GNK 26
4 Lokeren LOK 15
7 AS Eupen EUP 13
8 Kortrijk KVK 12
11 Mouscron Peruwelz MOU 8
12 KSV Roeselare KSV 7
groep 1
Vr 04 Aug
Beerschot-Wilrijk
20:30
Union
Zat 05 Aug
Tubize
17:00
KSV Roeselare
OH Leuven
20:30
Lierse SK
Zo 06 Aug
KVC Westerlo
16:00
Cercle Brugge
team / Points
1 Beerschot-Wilrijk BEE 0
2 Tubize TUB 0
3 OH Leuven LEU 0
4 KVC Westerlo KVC 0
 
5 Cercle Brugge CER 0
6 KSV Roeselare KSV 0
7 Lierse SK LIE 0
8 Union Saint-Gilloise UNI 0
groep 2
Zat 11 Nov
KVC Westerlo
20:30
Union
Cercle Brugge
20:30
Beerschot-Wilrijk
OH Leuven
20:30
KSV Roeselare
Tubize
20:30
Lierse SK
team / Points
1 KVC Westerlo KVC 0
2 Cercle Brugge CER 0
3 OH Leuven LEU 0
4 Tubize TUB 0
 
5 Beerschot-Wilrijk BEE 0
6 Union Saint-Gilloise UNI 0
7 Lierse SK LIE 0
8 KSV Roeselare KSV 0
groep 4
Vr 28 Apr
OH Leuven
1-0
Lommel United
Cercle Brugge
1-1
Tubize
team / Points
1 Lommel United LOM 10
2 OH Leuven LEU 8
 
3 Tubize TUB 7
4 Cercle Brugge CER 6
groep 1
Zo 30 Apr
Hamoir
3-1
Olympic Charleroi
Walhain
2-1
Givry
Acren
4-1
Châtelet
RFC Liège
2-1
Waremme
Charleroi-Couillet
1-5
Solières Sport
Ciney
4-1
Couvin-Mariembourg
Namur
2-11
La Calamine
Louvière Centre
1-1
Meux
team / Points
1 Châtelet SPO 70
2 RFC Liège LIE 65
3 Olympic Charleroi OLY 51
4 La Louvière Centre LAL 50
5 Hamoir HAM 44
6 Solières Sport SOL 42
7 Acren ACR 42
8 Walhain WAL 41
 
9 La Calamine LAC 40
10 Waremme WAR 38
11 Ciney CIN 37
12 Meux MEU 36
13 Couvin-Mariembourg COU 33
14 Givry GIV 30
15 Charleroi-Couillet-Fleurus CHA 26
16 Namur NAM 16
groep 2
Zo 30 Apr
Olsa Brakel
0-1
Sint-Eloois-Winkel
Sparta Petegem
1-0
Bornem
Gullegem
1-0
Temse
Westhoek
4-3
KSCT Menen
Aalst
2-3
Knokke
Gent-Zeehaven
2-0
SW Harelbeke
Sint-Niklaas
1-0
Izegem
Torhout
1-0
Halle
team / Points
1 Knokke KNO 72
2 Sparta Petegem SPA 58
3 Aalst EEA 56
4 Sint-Eloois-Winkel SIN 53
5 Izegem IZE 53
6 Olsa Brakel OLS 43
7 Temse TEM 42
8 Gent-Zeehaven GEN 41
 
9 Torhout TOR 39
10 Gullegem GUL 37
11 Sint-Niklaas STN 35
12 Bornem BOR 34
13 SW Harelbeke SPO 34
14 Westhoek WES 34
15 Halle HAL 23
16 KSCT Menen TOE 16
groep 3
Zo 30 Apr
Berchem Sport
4-1
Cappellen
Grimbergen
1-3
Tienen
Olympia Wijgmaal
1-0
Rupel Boom
Bocholt
0-2
Duffel
Hoogstraten
3-1
Londerzeel
Tempo Overijse
4-0
Spouwen-Mopertinge
Hades
1-3
Woluwe
Thes Sport
3-1
Zwarte Leeuw
team / Points
1 Berchem Sport BER 68
2 Thes Sport THE 66
3 Rupel Boom RUP 52
4 Spouwen-Mopertingen SPO 47
5 Olympia Wijgmaal OLY 44
6 Bocholt BOC 41
7 Zwarte Leeuw ZWA 40
8 Londerzeel LON 38
 
9 Hoogstraten HOO 37
10 Hades HAD 37
11 Cappellen CAP 36
12 Tempo Overijse TEM 36
13 Duffel DUF 32
14 Grimbergen GRI 32
15 Woluwe WOL 32
16 Tienen TIE 30
Confederations Cup groep 1 »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Mexico
1 - 1
Rusland Videos
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Nieuw Zeeland
0 - 2
Portugal Videos
Primera Division »
Friendly »
Zat 24 Jun
19:00
Westkapelle
19:00
Club Brugge
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 40'
Zelzate
0 - 4
Lokeren
Zat 24 Jun
19:00
Vrasene
19:00
Waasland-Beveren
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Petrin Plzen
0 - 2
Viktoria Plzeň INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay INFO
Zat 24 Jun
16:30 Spelen 49'
Velke Hamry
0 - 7
Jablonec
Zat 24 Jun
18:00
Rijmenam
18:00
Mechelen
Zat 24 Jun
16:30 Spelen 51'
Thun
1 - 0
Neuchâtel Xamax
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
St. Gallen
1 - 2
Rheindorf Altach
Zat 24 Jun
18:00
Sturm Graz
18:00
CSKA Moskva
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Midtjylland
1 - 0
Aalborg BK INFO
Zat 24 Jun
11:00 Afgewerkt
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Sigma Olomouc
2 - 2
SFC Opava INFO
Zat 24 Jun
10:30 Postponed
Proboštov
10:30
Teplice
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Slavia Praha
2 - 1
Viktoria Žižkov INFO
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Pardubice
2 - 0
Slovan Liberec Sub 21 INFO
Zat 24 Jun
13:00 Afgewerkt
Randers
3 - 0
Skive INFO
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 79'
Voorwaarts
0 - 2
KV Oostende
Zat 24 Jun
18:00
FCM Traiskirchen
18:00
Rapid Wien
Zat 24 Jun
18:00
Zenit
18:00
Ludogorets
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
FK Krasnodar
1 - 0
SKA-Khabarovsk INFO
Zat 24 Jun
12:00 Postponed
Tosno
12:00
Spartak Moscow II
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 81'
Kukësi
0 - 6
Wolfsberger AC
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 39'
Wiener Neustadt
0 - 0
LASK Linz
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 39'
Chiasso
0 - 2
Sion
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 37'
Rüti 1930
0 - 3
Zurich
Zat 24 Jun
18:00
Drongen
18:00
KAA Gent
Zat 24 Jun
19:00
Aywaille
19:00
Standard de Liège
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Amkar Perm
1 - 0
Aluminij
Zat 24 Jun
10:30 Afgewerkt
Teplice
8 - 0
Banik Modlany INFO
Zat 24 Jun
09:00
Tambov
09:00
Tyumen
Zat 24 Jun
19:00
Zwarte Leeuw
19:00
Antwerp
Zat 24 Jun
10:00 Afgewerkt
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf INFO
Zat 24 Jun
12:00 Afgewerkt
Hradec Králové
0 - 3
Bohemians 1905 INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Sportfreunde Lotte
3 - 2
Wiedenbrück INFO
Zat 24 Jun
14:00 Afgewerkt
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden INFO
Zat 24 Jun
14:30 Afgewerkt
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue INFO
Zat 24 Jun
15:00 Afgewerkt
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov INFO
Zat 24 Jun
15:30 Afgewerkt
Frýdek-Místek
1 - 1
Vitkovice INFO
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 40'
Maccabi Tel Aviv
1 - 0
FC Spartak Trnava
Zat 24 Jun
18:00
Arka Gdynia
18:00
APOEL
Zat 24 Jun
18:00
Újpest FC
18:00
Ried
Segunda Playoffs »
Zat 24 Jun
21:00
Getafe
21:00
Tenerife
MLS »
Zat 24 Jun
02:00 Afgewerkt
Toronto FC
2 - 0
New England Revolution INFO
Zat 24 Jun
03:00 Afgewerkt
Houston Dynamo
1 - 1
FC Dallas INFO
Zat 24 Jun
19:30
New York RB
19:30
New York City
CSL »
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Liaoning Whowin
1 - 2
Tianjin Quanjian INFO
Zat 24 Jun
09:30 Afgewerkt
Yanbian
0 - 2
Shanghai Shenhua INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Shandong Luneng
2 - 2
Guizhou Zhicheng INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Chongqing Lifan
1 - 1
Changchun Yatai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Tianjin Teda
1 - 2
Guangzhou R&F INFO
Tercera Playoffs »
Zat 24 Jun
20:00
Olímpic Xàtiva
20:00
Écija Balompié
Zat 24 Jun
19:00
Peña Sport
19:00
Náxara
Zat 24 Jun
18:00
At. Malagueño
18:00
Unión Adarve
Zat 24 Jun
18:30
Atl. Astorga
18:30
CD Vitoria
Apertura Uruguay groep 2 »
Zat 24 Jun
20:00
Rampla Juniors
20:00
Fénix
Zat 24 Jun
23:00
Peñarol
23:00
Plaza Colonia
Zat 24 Jun
20:00
Danubio
20:00
Racing Montevideo
Primera B Nacional »
Zat 24 Jun
20:00
Nueva Chicago
20:00
Los Andes
Zat 24 Jun
19:05
Brown Adrogue
19:05
Guillermo Brown
Eliteserien »
Serie B Brazil »
Zat 24 Jun
21:30
Ceará
21:30
Oeste
Zat 24 Jun
21:30
Santa Cruz Recife
21:30
Figueirense Florianopolis
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Criciuma EC
2 - 1
Paraná INFO
Zat 24 Jun
21:30
Goiás EC
21:30
Vila Nova
Zat 24 Jun
21:30
Brasil de Pelotas
21:30
Internacional Porto Alegre
Zat 24 Jun
21:30
Londrina
21:30
EC Juventude
Zat 24 Jun
01:30 Afgewerkt
Boa EC
2 - 1
ABC INFO
Zat 24 Jun
02:30 Afgewerkt
Luverdense
0 - 3
América Mineiro INFO
Zat 24 Jun
00:15 Afgewerkt
CRB
2 - 1
Paysandu Belém INFO
Torneo de Transición Bolivia »
Zat 24 Jun
21:00
Real Potosí
21:00
Blooming
Zat 24 Jun
23:15
San José Oruro
23:15
J. Wilstermann
Soccer League »
Zat 24 Jun
01:00 Afgewerkt
Serbian White Eag.
0 - 0
Royal Toronto INFO
Zat 24 Jun
02:15 Spelen 11'
York Region Shoot.
0 - 0
Vorkuta
Premier League »
Zat 24 Jun
16:00 Spelen 73'
Krumkachy
0 - 1
Dinamo Minsk
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Torpedo Zhodino
0 - 1
Shakhtyor Salihorsk
Zat 24 Jun
18:00
Gomel
18:00
Minsk
League One »
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Mongol Zhongyou
4 - 1
Xinjiang Tianshan INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Hangzhou Greentown
1 - 2
Beijing Renhe INFO
Zat 24 Jun
09:00 Afgewerkt
Yunnan Lijiang
4 - 4
Wuhan Zall INFO
Zat 24 Jun
13:30 Afgewerkt
Baoding Yingli
1 - 3
Dalian Yifang INFO
Zat 24 Jun
13:45 Afgewerkt
Meizhou Meixian T.
1 - 2
Qingdao Huanghai INFO
Zat 24 Jun
13:35 Afgewerkt
Beijing
3 - 0
Zhejiang Yiteng INFO
Primera B Metro. »
Zat 24 Jun
17:00 Spelen 41'
Almirante Brown
1 - 0
Excursionistas
Zat 24 Jun
20:30
Atlanta
20:30
Comunicaciones Bs As
Zat 24 Jun
22:00
CA Estudiantes
22:00
Acassuso
Zat 24 Jun
20:30
Dep. Riestra
20:30
Talleres R. Escalada
Zat 24 Jun
20:30
Fénix Bs As
20:30
UAI Urquiza
Zat 24 Jun
21:05
Platense
21:05
Villa San Carlos
Zat 24 Jun
20:30
San Telmo
20:30
Dep. Español
Copa Sudafricana »
Premier League »
Zat 24 Jun
19:30
Limerick
19:30
St Patrick's
Serie C groep 1 »
Zat 24 Jun
21:00
Confiança
21:00
Botafogo PB
Zat 24 Jun
23:00
Remo
23:00
Moto Club MA

Follow BeSoccer on Facebook