2. Division

2017/2018
  • 2. Division
  • Group 1
  • 2017/2018
groep 1
Zat 11 Nov
FC Spartak Ryazan
3-0
Kaluga
Dinamo Bryansk
0-2
Strogino
Zenit Penza
2-5
Khimik
FC Ararat Moscow
1-0
Energomash
Zorkiy
5-1
Sokol Saratov
Zo 12 Nov
Torpedo Moskva
2-1
Rotor-2
Wo 25 Apr
Saturn Moskva
14:00
Metallurg Lipetsk
Team / Points
1 FC Ararat Moscow FCA 45
2 FC Spartak Ryazan FSR 32
3 Torpedo Moskva TOR 29
4 Zorkiy ZOR 28
5 Energomash ENE 28
6 Strogino STR 28
7 Metallurg Lipetsk MET 26
 
8 Dinamo Bryansk DIN 25
9 Saturn Moskva SAT 23
10 Sokol Saratov SOK 22
11 Khimik Novomoskovsk KHI 16
12 Kaluga KAL 15
13 Zenit Penza ZEN 11
14 Rotor-2 ROT 4
groep 2
Vr 03 Nov
SKA Rostov
1-1
Torpedo Armavir
Zat 04 Nov
FK Legion Dynamo
1-0
Chayka
Mashuk-KMV
2-0
Anzhi II
Druzhba
0-2
Afips
Spartak Nalchik
3-0
Akademiya Futbola
Alaniya
3-0
Dinamo Stavropol
Chernomorets
5-0
Biolog Novokubansk
Wo 28 Maa
Angusht
14:00
Kuban Krasnodar
Team / Points
1 Afips AFI 41
2 Torpedo Armavir TOR 39
3 FC Krasnodar II FCK 32
4 Chernomorets Novorossisk CHE 29
5 Chayka CHA 26
6 Biolog Novokubansk BIO 26
7 FK Legion Dynamo LEG 24
8 Akademiya Futbola AKA 22
9 Spartak Nalchik NAL 21
 
10 SKA Rostov SKA 21
11 Druzhba DMA 20
12 Angusht ANG 19
13 Mashuk-KMV MAS 16
14 Anzhi II ANZ 15
15 Alaniya Vladikavkaz ALA 15
16 Dinamo Stavropol DIN 6
17 Kuban Krasnodar II KUB 6
groep 3
Vr 03 Nov
Lada Tolyatti
0-4
Mordovia Saransk
Zat 04 Nov
FC Chelyabinsk
-
Dinamo Kirov
Anzhi-Junior
0-0
Orenburg II
Neftekhimik
2-3
KamAZ
NoSta
5-0
Krylya Sovetov II
Syzran-2003
0-2
Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk
1-0
Ural II
Team / Points
1 Mordovia Saransk MOR 39
2 Volga Ulyanovsk VOL 34
3 Zenit Izhevsk ZEN 31
4 Syzran-2003 SYZ 30
5 NoSta NOS 27
6 KamAZ KAM 26
7 FC Chelyabinsk FCC 24
 
8 Neftekhimik NEF 23
9 Anzhi-Junior Zelenodoslk ZEL 16
10 Lada Tolyatti LAD 13
11 Orenburg II ORE 10
12 Krylya Sovetov II KSS 8
13 Ural II URA 4
14 Dinamo Kirov DIN 0
groep 4
Vr 10 Nov
Znamya
0-6
Torpedo Vladimir
Zat 11 Nov
Dynamo Petersburg
2-1
Murom
Spartak Kostroma
0-0
Luki-Energiya
Veles
4-0
Kolomna
Dolgie Prudy
4-0
Pskov 747
Do 01 Maa
Dnepr Smolensk
14:00
Tekstilshchik
Vr 30 Maa
Kazanka
14:00
Chertanovo
Team / Points
1 Chertanovo CHE 38
2 Kazanka FKL 35
3 Tekstilshchik TEK 33
4 Veles VEL 30
5 Torpedo Vladimir TOR 28
6 Spartak Kostroma SPA 28
7 Dolgie Prudy FCD 27
 
8 Murom MUR 27
9 Pskov 747 PSK 25
10 Luki-Energiya LUK 16
11 Dnepr Smolensk DNE 15
12 Dynamo St Petersburg II DST 14
13 Kolomna KOL 7
14 Znamya ZNA 3

Follow BeSoccer on Facebook